Rusijos įstatymų leidėjai nubalsavo už siūlymą nebeviešinti savo pajamų deklaracijų

Rusijos įstatymų leidėjai nubalsavo už siūlymą nebeviešinti savo pajamų deklaracijų
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos žemieji parlamento rūmai trečiadienį nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas reikalavimas įstatymų leidėjams viešai skelbti savo metines pajamų ir turto ataskaitas, o tai gerokai sumažins skaidrumą.

Valstybės Dūmos interneto svetainėje paskelbtame pranešime teigiama, kad nuo kovo 1 dienos viešai prieinama informacija apie Rusijos įstatymų leidėjų pajamų deklaracijas neleis nustatyti jų tapatybės.

Įstatymų leidėjai ir toliau privalės kasmet teikti deklaracijas mokesčių institucijoms, o remiantis šia informacija bus skelbiama „suvestinė“.

„Kalbama apie asmens duomenų apsaugą“, – Dūmos interneto svetainėje cituojamas vienas iš įstatymų leidėjų Pavelas Krašeninikovas.

Įstatymo projektui buvo pritarta per trečiąjį ir galutinį svarstymą.

Jį dar turi patvirtinti aukštieji parlamento rūmai – Federacijos Taryba – ir pasirašyti prezidentas Vladimiras Putinas, o tai paprastai tėra formalumas.

De facto mes grįžtame prie sovietinio kovos su korupcija modelio, kuris turėtų apimti tik teisėsaugą“, – pirmadienį dienraščiui „Kommersant“ sakė politologas Aleksejus Makarkinas.

Praėjusių metų gruodį V. Putinas išleido dekretą, kuriuo panaikino reikalavimą pareigūnams deklaruoti pajamas ir turtą Maskvos puolimo Ukrainoje laikotarpiu.

„Transparency International“ 2021 metų korupcijos suvokimo indekse Rusijai skyrė 136 vietą iš 180.