Dar viena paslaptinga mirtis – už borto iškrito Rusijos energetikos korporacijos vadovas

Dar viena paslaptinga mirtis – už borto iškrito Rusijos energetikos korporacijos vadovas
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Rusijos energetikos vadovas, dirbęs prezidentui Vladimirui Putinui, mirė iškritęs iš laivo. Tai ne pirmoji paslaptinga Rusijos verslininko mirtis nuo invazijos į Ukrainą pradžios.

39 metų Ivanas Pechorinas buvo Tolimųjų Rytų ir Arkties plėtros korporacijos generalinis direktorius. Jis mirė rugsėjo 10-ąją netoli Russkio salos Japonijos jūroje Primorsko krašte, netoli Vladivostoko.

Jo kūnas po ilgai trukusių paieškų iš vandens buvo ištrauktas pirmadienį.

Pranešama, kad paskutinis viešas I. Pechorino pasirodymas įvyko Rytų ekonomikos forume – rugsėjo 5–8 dienomis vykusiame renginyje, kuriame skatinamos investicijos į Rusiją. I. Pechorinas kalbėjo sesijoje „Kiekvienas turi savo maršrutą: pasikeitusio pasaulio logistika“.

Kaip rašo „Newsweek“, I. Pechorinas dirbo vadovaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, prisidėjo prie aviacijos modernizavimo Rytų Rusijoje ir, atsižvelgdamas į griežtas sankcijas, plėtojo išteklius Arktyje.

Korporacijos vadovas taip pat buvo atsakingas už „United Far Eastern Airlines“ plėtrą.

„Ivano mirtis – nepataisoma netektis draugams ir kolegoms, didžiulė netektis korporacijai. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai ir draugams“, – rašoma korporacijos pranešime.

Vasarį buvęs Tolimųjų Rytų ir Arkties plėtros korporacijos vadovas Igoris Nosovas, kaip pranešama, staiga mirė nuo insulto.

I. Pechorino mirtis nėra pirmoji paslaptinga Rusijos verslininko mirtis nuo šalies invazijos į Ukrainą. Jis yra bent devintas garsus verslininkas, kuris, kaip pranešama, nuo sausio pabaigos žuvo dėl savižudybės arba per nepaaiškinamus nelaimingus atsitikimus.

Pastaruoju metu nemažai atgarsio sukėlė rugsėjo 1-ąją Maskvos ligoninėje mirė 67-erių Ravilis Maganovas, anksčiau buvęs antros pagal dydį Rusijos naftos bendrovės „Lukoil“ vadovas. Įtariama, kad jis buvo sumuštas, nepatvirtinti šaltiniai teigia, kad vyras išmestas pro langą.

Prieš mirtį naftos magnatas teigė nepritariantis invazijai į Ukrainą.