Rusijos Dagestane policija sulaikė per 100 žmonių, protestavusių prieš dalinę mobilizaciją

Rusijos Dagestane policija sulaikė per 100 žmonių, protestavusių prieš dalinę mobilizaciją
Pasaulis
Flickr.com nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pietiniame Dagestano regione Rusijos policija savaitgalį sulaikė daugiau kaip 100 žmonių, protestavusių prieš dalinę karių mobilizaciją, pranešė nevyriausybinė organizacija „OVD-Info“.

Nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos skaičiavimais, atliktais išanalizavus internete paskelbtus pranešimus apie mirtį, per Kremliaus puolimą Ukrainoje žuvo daugiau vyrų iš Dagestano – neturtingos Šiaurės Kaukazo respublikos, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai, – nei bet kurios kitos Rusijos dalies.

Vėlų sekmadienį žmogaus teisių stebėsenos organizacija „OVD-Info“ pranešė, kad pietvakarių Rusijoje esančio Dagestano sostinėje Machačkaloje policija suėmė mažiausiai 101 žmogų.

Rusijos žiniasklaida parodė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuota, kaip per protestą moterys ginčijasi su policija.

„Kodėl jūs atiminėjate mūsų vaikus?“ – šaukia viena iš jų.

Kituose vaizdo įrašuose matyti, kaip policija grubiai sulaiko demonstrantus.

Siekdamas nuraminti gyventojus, Dagestano karinis komisaras Daitbegas Mustafajevas, atsakingas už naujokų ėmimą, savaitgalį pareiškė, kad pirmiausia bus šaukiami tik „specialių karinių įgūdžių turintys“ vyrai ir į Ukrainą nebus siunčiami jokie šauktiniai.

„OVD-Info“ teigimu, nuo rugsėjo 21 dienos, kai prezidentas Vladimiras Putinas įsakė pradėti dalinę mobilizaciją karui Ukrainoje, per protestus visoje Rusijoje buvo sulaikyta daugiau kaip 2 300 asmenų.

Daug šaukiamojo amžiaus vyrų pabėgo į užsienį.

Kritikai kaltina valdžią šaukimą į kariuomenę organizuojant pirmiausia atokiuose šalies regionuose, įskaitant Sibirą ir Šiaurės Kaukazą, kad nekiltų nepasitenkinimas svarbiuose urbanistiniuose centruose, ypač Maskvoje.