Rusijoje sudužus privačiam lėktuvui žuvo 10 žmonių, įskaitant J. Prigožiną

4d86b9e1ea69a324607861814e5242cee1301c84
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijoje trečiadienį sudužus privačiam lėktuvui žuvo 10 žmonių, kuriuo taip pat skrido samdinių grupės „Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas, nurodė valdžios institucijos.

„Tverės srityje sudužusio lėktuvo keleivių sąraše buvo ir Jevgenijus Prigožinas, pranešė (Rusijos aviacijos agentūra) „Rosaviacija“, – pranešė naujienų agentūra TASS, panašius pranešimus paskelbė „RIA Novosti“ ir „Interfax“.

Trečiadienį Rusijos gelbėjimo tarnybos nurodė, kad Maskvos Tverės regione sudužus privačiam lėktuvui, žuvo visi dešimt juo skridusių žmonių.

„Privačiu lėktuvu „Embraer Legacy“, skridusiu iš Maskvos į Sankt Peterburgą, sudužo netoli Kuženkino kaimo Tverės srityje. Lėktuvu skrido 10 žmonių, iš jų 3 įgulos nariai. Preliminariais duomenimis, visi lėktuve buvę žmonės žuvo“, – platformoje „Telegram“ nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

TASS citavo avarinių tarnybų pareigūnus, kurie teigė, kad lėktuve buvo trys pilotai ir septyni keleiviai. 

Valdžios institucijos pareiškė tiriančios katastrofą, įvykusią Tverės regione, daugiau kaip už 100 km į šiaurę nuo Maskvos.

Iš naujienų agentūra AP peržiūrėtų skrydžio sekimo duomenų matyti, kad privatus lėktuvas, registruotas „Wagner“ vardu, kuriuo anksčiau naudojosi J. Prigožinas, trečiadienį vakare pakilo iš Maskvos, o po kelių minučių jo atsakiklio signalas dingo.

Signalas dingo kaimo vietovėje, kur greta nėra jokių aerodromų, kuriuose lėktuvas būtų galėjęs saugiai nusileisti.

Birželio 23 dieną J. Prigožino samdiniai įžengė į Rostovą prie Dono Rusijos pietuose, nepaleidę nė vieno šūvio užėmė karinį štabą ir priartėjo prie Rusijos sostinės per mažiau nei 200 kilometrų.

J. Prigožinas pareiškė, kad rengia „teisingumo žygį“, kurio tikslas – nušalinti gynybos ministrą Sergejų Šoigu ir kariuomenės generalinio štabo viršininką generolą Valerijų Gerasimovą, reikalavusius, kad „Wagner“ kariai pasirašytų sutartis su Gynybos ministerija.

„Wagner“ kovotojai nesulaukė didelio pasipriešinimo ir numušė mažiausiai šešis karinius sraigtasparnius ir vadavietės lėktuvą, žuvo mažiausiai 10 karių. Kai buvo sudarytas susitarimas, „Wagner“ bosas įsakė savo kariams grįžti į stovyklas.

Nepraėjus nė parai J. Prigožinas apgręžė savo pajėgas, judėjusias Maskvos link, ir susitarė su Kremliumi dėl pasitraukimo į Baltarusiją.