Rusija skelbia sužlugdžiusi pasikėsinimą nužudyti stambų verslininką

Pasaulis
Youtube.com stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) pirmadienį pranešė, kad užkirto kelią mėginimui nužudyti prieštaringai vertinamą oligarchą, ir dėl to apkaltino rusų įkurtą sabotažo grupę, kuri, kaip teigia Maskva, praėjusią savaitę iš Ukrainos teritorijos įsiveržė į šalį.

„Federalinė saugumo tarnyba užkirto kelią pasikėsinimui į visuomenės veikėjo – įmonių grupės „Cargrad“ direktorių valdybos pirmininko Konstantino Malofejevo – gyvybę“, – sakoma FSB pareiškime, išplatintame Rusijos naujienų agentūrų.

K. Malofejevas yra su Kremliumi susijęs verslininkas, kuriam Jungtinės Valstijos pateikė kaltinimus dėl sankcijų pažeidimų.

Praėjusį mėnesį Vašingtonas pareiškė, kad areštuotas jo turtas bus nukreiptas Ukrainos žmonėms remti.

FSB teigė, kad pasikėsinimą nužudyti organizavo Denisas Kapustinas – įtariamas Rusijos savanorių korpuso, kuris, kaip teigiama, praėjusią savaitę pro pietinę šalies sieną iš Ukrainos pateko į Briansko sritį, įkūrėjas.

Pareiškime teigiama, kad vyras gimė 1984 metais, gyvena Ukrainoje, vykdo Kyjivo saugumo tarnybų įsakymus ir kovoja prieš Rusijos karius.

„Teroristinį aktą buvo planuojama įvykdyti susprogdinant savadarbį sprogstamąjį įtaisą, pritvirtintą po Malofejevo automobiliu“, – priduriama jame.

FSB teigimu, pasikėsinimas į verslininko gyvybę buvo panašus į nacionalistinių pažiūrų filosofo ir Kremliaus šalininko Aleksandro Dugino dukters Darjos Duginos nužudymą praėjusių metų rugpjūtį.

Ukrainos valdžios institucijos kol kas nekomentavo kaltinimų dėl tariamo dalyvavimo pasikėsinant nužudyti K. Malofejevą.