Rusija raketomis iš Juodosios jūros atakavo Ukrainą, paskelbtas oro pavojus

Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos vakarinėje, centrinėje ir pietinėje dalyse šeštadienio rytą buvo paskelbtas oro pavojus, kai Rusija iš Juodosios jūros paleido „neatpažintus objektus“, pranešė Mykolajivo regioninės karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

„Du neatpažinti objektai tolsta nuo teritorijos šiaurės vakaruose“, – pranešė V. Kimas. 

Netrukus jis pridūrė, jog jie skrenda į vakarų pusę, ir patvirtino, jų paleidimą iš Juodosios jūros. 

Charkivo karinio garnizono viršininkas Serhijus Melnikas teigė, kad iš Krymo Feodosijos rajono buvo paleistos šešios raketos „Kalibr“. Jis taip pat sakė, kad šios raketos skriejo vakarų kryptimi. 

Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas irgi įspėjo apie pavojų. 

„Neignoruokite pavojaus signalo“, – socialiniuose tinkluose rašė jis. 

Perspėjimą apie raketų apšaudymą paskelbė ir Vakarinės Lvivo srities karinės administracijos vadovas Maksymas Kozyckis bei paragino gyventojus pereiti į slėptuves. 

Socialiniuose tinkluose taip pat pasirodė pranešimų apie Kyjivo regione vykstančius oro gynybos sistemos darbus, tačiau oficialaus patvirtinimo dar nėra. 

Teigiama, kad nuo šeštadienio ryto Juodojoje jūroje budi du raketnešiai su dvylika „Kalibr“ tipo raketų. Kiek anksčiau Ukrainos pajėgos įspėjo, kad smūgis gali būti pradėtas bet kurią akimirką.

Artėjant Maskvos invazijos į Ukrainą metinėms, manoma, kad Rusija artimiausiomis dienomis surengs masinius išpuolius šalyje. 

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas prognozuoja, kad Maskvos pajėgos iki vasario 24-osios sukaups pakankamai raketų atsargų, jog galėtų smogti trimis bangomis ir įrodyti, kad vis dar turi pakankamai „amunicijos“.