Rusija naktį atakavo Ukrainą dronais

Pasaulis
Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos nuotr.
Miglė Giri Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusija trečiadienio naktį atakavo Ukrainą 21 iranietišku dronu „Shahed“, bet ukrainiečių pajėgos 16 šių bepiločių numušė, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

„Šią naktį, kovo 22-ąją, priešas sudavė eilinį masinį aviacijos smūgį bepiločiais orlaiviais „Shahed-136“. Preliminariais duomenimis, 16 iš 21 drono... sunaikino mūsų gynėjai“, – sakoma pranešime.

Jame pažymima, kad rusai apšaudo kaimus ir miestus, ypatingos svarbos infrastruktūros objektus.

Rusija trečiadienio naktį dalį savo dronų pasiuntė į Kyjivą, bet priešlėktuvinė gynyba sunaikino „visus taikinius, pastebėtus oro erdvėje aplink“ sostinę, per „Telegram“ paskelbė Kyjivo miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko.

Anksčiau Kyjivo srities karinė administracija per „Telegram“ pranešė, kad buvo paskelbtas dronų atakos pavojus, veikė oro gynybos sistemos. Gyventojai buvo raginami nefilmuoti ir nefotografuoti sistemų darbo ir neskelbti šių vaizdų internete. 

Pavojus taip pat buvo paskelbtas Černihivo, Sumų, Žytomyro, Poltavos, Čerkasų, Rivnės, Chmelnyckio, Ternopilio, Kirovohrado, Dnipropetrovsko, Zaporižios, Donecko srityse. 

Kai kuriuose Ukrainos regionuose girdėjosi sprogimai, dauguma atvejų veikė oro gynybos sistemos.