Rusija apšaudė Chersono centrą

Pasaulis
Ukrainos specialiųjų pajėgų operacijos nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos karinės pajėgos sekmadienį apšaudė Chersono centrą – didelį miestą, iš kurio praėjusį mėnesį pasitraukę rusų kariai patyrė vieną didžiausių savo nesėkmių mūšio lauke Ukrainoje.

Per ataką buvo sužeisti trys žmonės, sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

Po Rusijos pajėgų atsitraukimo pietinis miestas ir jo apylinkės dažnai puolami.

Regiono gubernatorius Jaroslavas Januševičius sekmadienį sakė, kad Rusijos pajėgoms smogus Chersono centrui buvo sužeisti trys žmonės. 

„Miesto centrui vėl smogta“, – sakė J. Januševičius. Pasak jo, trys žmonės buvo sužeisti. Įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos.

„Jie patyrė sužalojimų nuo skeveldrų, vieno sužeistojo būklė sunki. Visiems jiems teikiama medicininė pagalba“, – sakė J. Januševičius.

Regiono vadovas taip pat sakė, kad per praėjusią parą Rusija Chersono srityje surengė 54 raketų, minosvaidžių ir tankų ugnies atakas, per kurias žuvo trys žmonės ir šeši buvo sužeisti.

Rusijos pajėgos užėmė Chersoną, kuriame prieš karą gyveno beveik 300 tūkst. žmonių, netrukus po to, kai vasarį įsiveržė į Ukrainą.

Praėjusį mėnesį Ukrainos kariuomenė susigrąžino miestą – tai buvo reikšminga karinė ir simbolinė Maskvos nesėkmė.

Tuo metu Rusijos Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas sekmadienį pranešė, kad vienas žmogus žuvo, o aštuoni buvo sužeisti per apšaudymą regione, kuris yra prie Ukrainos sienos. Dėl incidento jis kaltina Kyjivą.

Naujausiame karo, kurį Rusija pradėjo beveik prieš 10 mėnesių, etape Maskvos pajėgos intensyviai atakuoja civilius gyventojus aptarnaujančią infrastruktūrą, pavyzdžiui, vandentiekio ir elektros tiekimo linijas, taip dar labiau padidindamos ukrainiečių kančias prasidėjus žiemai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasinaudojo Pasaulio futbolo čempionato finalu, kad pasmerktų karą.

„Šis pasaulio futbolo čempionatas dar kartą įrodė, kad skirtingos šalys ir skirtingos tautybės gali nuspręsti, kas yra stipriausias sąžiningame žaidime, bet ne žaidžiant su ugnimi – žalioje žaidimo aikštėje, o ne raudoname mūšio lauke“, – sakė V. Zelenskis angliškame vaizdo pareiškime, paskelbtame likus kelioms valandoms iki čempionato finalo Katare, kuriame susitiks Argentina ir Prancūzija.