Rusė telefono pokalbiu ragino savo vyrą prievartauti ukrainietes, pokalbis buvo įrašytas

Pasaulis
Flickr.com nuotr. ir „Youtube“ stop kadras.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ukrainos valdžia įtraukė Rusijos kareivio žmoną į valstybinius, tarpvalstybinius ir tarptautinius ieškomų žmonių sąrašus, nes ragino savo vyrą prievartauti ukrainietes.

Dar balandį Ukrainos saugumo tarnyba paviešino garso įrašą, kurį įrašė pasiklausant okupanto telefono pokalbio su žmona. Vėliau buvo paskelbta, kad telefoninis pokalbis vyko tarp Romano Bykovskio ir jo žmonos Olgos Bykovskajos.  

Jame moteris sako: „Taigi, daryk tai ten. Ukrainos moterys ten. Prievartauk jas. Nieko man nesakyk, supratai?“

Vyras atsako: „Tai aš turėčiau jas prievartauti ir tau nieko nesakyti?“.

Moteris: „Taip, kad aš nieko nežinočiau“, – sako ji, kol abu juokiasi.

Vyras: „ Ar tikrai galiu? – vėl klausia.

Tada ji sako: „Taip, aš tau leidžiu. Tiesiog naudok apsaugą“.

Ukrainos saugumo tarnyba iškart pradėjo tyrimą, dėl 30 sekundžių trukmės garso klipo, vos jam pasirodžius viešumoje. Teigiama, kad ikiteisminis tyrimas baigtas dabar.

Žmonai gresia iki 12 metų kalėjimo. Buvo nustatyta, kad jos veiksmai pažeidžia Ženevos konvenciją, konkrečiai Konvencijos dėl civilių gyventojų apsaugos karo metu 27 straipsnio 2 dalį.

Romaną ir Olgą atpažino „Radio liberty“ žurnalistai, dirbantys su Ukrainos teisėsauga.

Nustatyta, kad pokalbį turėję telefono numeriai yra susieti su dvejomis paskyromis Rusijos socialiniame tinkle „VKontakte“. Paskyros priklauso šiai porai.

Nors Romano paskyra buvo privati, tyrėjai jo draugų ir šeimos narių socialinių tinklų paskyrose rado jo atvaizdus su karine uniforma.

Olgos paskyra buvo atvira, taip tyrėjai išsiaiškino, kad pora turi bendrą vaiką ir maždaug 2018 m. persikėlė į Rusijos okupuotą Krymo pusiasalį.