Rusai mėnesį rūsyje laikė 350 ukrainiečių su vaikais: naudojo juos kaip gyvą skydą

Rusai mėnesį rūsyje laikė 350 ukrainiečių su vaikais: naudojo juos kaip gyvą skydą
Pasaulis
Ukrainos generalinės prokuratūros nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rusų okupantai mėnesį laikė 350 ukrainiečių su vaikais savo „štabo“ rūsyje Černigovo srityje, naudodami juos kaip gyvus skydus, praneša Ukrainos generalinė prokuratūra.

„Nustatyta, kad nuo 2022 m. kovo 3 d. iki kovo 31 d. Černigovo srities Ivanovskio kaimo tarybos Kuličevskajos vidurinės mokyklos Jagodnos filialo rūsyje okupantai laikė civilius. Kambaryje, kurio plotas ​​197 kvadratiniai metrai, beveik mėnesį gyveno daugiau nei 350 vietinių gyventojų, iš kurių 77 buvo vaikai, iš jų 5 kūdikiai. Jauniausiam vaikui buvo pusantro mėnesio, o vyriausiam įkaitui – 93 metai. Rūsyje buvę asmenys buvo naudojami kaip gyvi skydai, nes mokyklos pastatas buvo okupantų „štabas“, – praneša prokuratūra.

Pažymima, kad dėl nežmoniškų įkalinimo sąlygų – antsanitarinių sąlygų, oro, maisto, vandens trūkumo – mirė 10 senyvo amžiaus žmonių.

Černigovo srities prokurorai kartu su Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūros ekspertais lankėsi Jagodnos kaime, kad užfiksuotų Rusijos Federacijos karo nusikaltimus.

Taip pat pranešama, kad iš 180 gyvenvietėje esančių namų buvo apgadinti 148, 16 jų – visiškai sugriauti. Nustatyta, kad priešai nušovė septynis kaimo gyventojus.

Liudininkų teigimu, okupacijos metu rusų kariškiai plėšė kaimo gyventojų namus. Pavogtos skalbimo mašinos, televizoriai, mikrobangų krosnelės, elektriniai virduliai ir kiti vertingi daiktai.

Redakcija rekomenduoja