Rukloje bus pristatyta į čekų kalbą išversta G. Kanovičiaus knyga „Miestelio romansas“

20210601_185458
Jonava
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rukloje šeštadienį bus pristatytas iš Jonavos rajono kilusio rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus romano „Miestelio romansas“ vertimas į čekų kalbą.

Planuojama, kad pristatyme dalyvaus Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavskis, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, metų pradžioje mirusio rašytojo, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato G. Kanovičiaus artimieji, Jonavos rajono savivaldybės atstovai, Lietuvos žydų bendruomenės vadovai, Čekijos ir Lietuvos delegacijos, Lietuvoje tarnaujantys čekų kariai.

Čekijos ir Lietuvos kariai planuoja paskaityti po trumpą romano ištrauką

G. Kanovičius 2014-aisiais pelnė nacionalinę kultūros ir meno premiją, tai pačiais metais Lietuvos rašytojų sąjungos premija apdovanotas jo romanas „Miestelio romansas“. Jame autorius pasakoja apie savo – Lietuvos žydo – vaikystę prieškario Jonavoje.

Baigus versti romaną, čekų kalba pirmoji spausdinta kopija leidykloje Čekijoje pasirodė spalio pabaigoje. 

G. Kanovičius gimė 1929 metų birželio 18-ą dieną, tradicinėje Lietuvos žydų šeimoje Jonavoje. Kartu su tėvais jis pabėgo iš karo apimtos Lietuvos, gyveno Kazachstane ir prie Uralo. 1945 metais šeima grįžo į Vilnių. 1953 metais G.Kanovičius baigė slavistikos studijas Vilniaus valstybiniame universitete.

Pirmoji rašytojo poezijos knyga buvo išleista 1948 metais. G. Kanovičius yra parašęs daugiau negu dešimt romanų.

Kaip anksčiau skelbė Lietuvos kariuomenė, Lietuvą ir Čekiją sieja intensyvūs dvišaliai kariniai ryšiai, abi šalys būdamos NATO narėmis siekia saugumo savo šalyse ir kitose Aljansui priklausančiose valstybėse.

Nuo 2018 metų Čekijos kariai nuolatos rotuojasi į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną.

Lietuvos ir Čekijos kariai kaip sąjungininkai dalyvauja bendruose mokymuose ir kituose kariniuose renginiuose. Aktyviai bendradarbiauja ir Lietuvos bei Čekijos šalių karinės oro pajėgos – kasmet abiejų šalių karinių oro pajėgų kariai dalyvauja bendrose pratybose.