Rukloje atidarytos karinės technikos remonto dirbtuvės: artimiausiu metu panašios atsiras ir Alytuje

20231005916A6964
Jonava
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį Rukloje esančiame Gaižiūnų poligone oficialiai atidarytos didžiausios Baltijos šalyse karinės technikos remonto dirbtuvės „Vilkas“. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tikina, kad neužilgo panašios dirbtuvės bus atidarytos ir Alytuje.

„Šios dirbtuvės pirmiausiai yra skirtos mūsų technikai. Šios dirbtuvės ne vienintelės. Bus neužilgo atidarytos ir kitos – Alytuje. Ten irgi yra nemenka dalis mūsų karinės technikos. Taip kad šis projektas žymi tokį technologinį proveržį, kurio reikėjo mūsų logistikai“, – žurnalistams Rukloje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Anušauskas.
 
Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas Arūnas Dzidzevičius akcentavo, kad šiose dirbtuvėse bus atliekamas trečio lygmens remontas.
 
„Dirbtuvėse bus atliekamas trečio lygmens remontas (...) ir techninė priežiūra, kai jau mazgai reikalauja gilesnių žinių, gilesnio supratimo apie pačią techniką. Todėl ir specialistai čia yra daug aukštesnės kvalifikacijos ir kategorijų“, – sakė A. Dzidzevičius.
 
Pasak jo, dirbtuvėse dirbsiantys specialistai ruošiami Vokietijoje, taip pat siunčiami į įvairius kursus JAV bei kitose Europos šalyse.
 
Teigiama, kad naujai įkurtose dirbtuvėse vienu metu bus galima atlikti techninę patikrą, remontą, ratų montavimą ir balansavimą ir kitą būtiną techninę priežiūrą visiems Lietuvos kariuomenės naudojamos technikos tipams.
 
Dirbtuves Rukloje baigta statyti šių metų liepos mėn., statybų darbų vertė siekė 12 mln. eurų.