Rugsėjo 21-osios horoskopas: neverskite savęs imtis to, ko nepajėgiate

Rugsėjo 21-osios horoskopas: neverskite savęs imtis to, ko nepajėgiate
Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė taikos diena; Šv. Matas, Alutinis; Tarptautinė Alzheimerio ligos diena; Bobų vasara.

JTO paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena Ji minima nuo 1981 metų. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.
 
Mūsų protėviai šiuo metu gamindavo pirmąjį alų iš miežių derliaus, todėl ši diena vadinama Alutinio švente. Alumi buvo vaišinami kaimynai ir giminės. Alus laikytas stebuklingu gėrimu, sugebančiu prakalbinti ir tylenius. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Mato varduvėmis. Šv. Matas buvo apaštalas ir evangelistas, rašęs Naująjį testamentą.
 
Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimųjų, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji. 2003 m. įsteigta Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija.
 
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu. Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia Bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.
 
Rugsėjo dvidešimt pirmoji, trečiadienis – 264-oji metų diena (trečioji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 101 diena.
 
Savo vardadienius šiandien švenčia Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė;
 
rytoj: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;
 
poryt: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė.
 
**************
 
Dangaus kūnai:
Saulė šiandien teka 07.00, leidžiasi 19.24. Dienos ilgumas – 12.24.
Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena.
Saulė Mergelės ženkle.
 
**************
 
Protingos mintys:
„Ir didelė nelaimė kartais baigiasi didele, nors ir nematoma laime“ (Fiodoras Dostojevskis).
 
**************
 
Astrologinė prognozė rugsėjo 21-ajai, trečiadieniui
 
AVINAS. Ši diena gali būti maloni, nuteikianti pozityviam bendravimui, kūrybai, flirtui, meilei. Puikiai seksis sutarti su vaikais, juos lavinti, ugdyti, taikyti gerosios praktikos metodus ir pan. Jei tik panorėsite, šauniai papramogausite.
 
JAUTIS. Regis, šiandien jums pavyks išvengti emocinės įtampos, nors ir būsite labai jautrūs, sentimentalūs. Maloniai ramins paprasta buitinė ruoša, gardus maistas, jauki asmeninė erdvė.
 
DVYNIAI. Šiandien visur demonstruosite komunikabilumą, informuotumą daugybe klausimų ir temų. Regis, jūsų žinios pasitarnaus ne tik jums. Kai kuriais pastebėjimais nudžiuginsite aplinkinius ir socialinių tinklų publiką.
 
VĖŽYS. Jeigu aplinkiniai šiandien jaus iš jūsų sklindančią šilumą, tai atsakys tuo pačiu. Galima prašyti paramos ar ją teikti. Tik nesistenkite kažko nuveikti per jėgą.
 
LIŪTAS. Šiandien ieškosite atramos, globos. Jus iš tikrųjų geriau nei paprastai supras, padės jūsų aplinkos žmonės. Pasidalindami džiaugsmais ir rūpesčiais tapsite vieni kitiems artimesni. Jums gali būti patikėtos svetimos paslaptys ir jausmai.
 
MERGELĖ. Šiandien galite trokšti ramybės, vienatvės, atsiribojimo. Jei pajusite, kad nepakanka jėgų kažką atlikti, kol kas atsisakykite sumanymo. Nebūkite išsiblaškę kelyje.
 
SVARSTYKLĖS. Šiandien galite pasižymėti kaip puikūs tarpininkai, patarėjai ar organizatoriai. Regis, įvykiai parodys, jog pamažu pradeda didėti jūsų įtaka, galbūt kol kas tik užkulisinė, tačiau tai keisis.
 
SKORPIONAS. Šiandien viskas bus gerai, jeigu nekelsite nei sau, nei kitiems per didelių reikalavimų. Neišeikvokite visų jėgų įvairiems darbams. Turiningiau leiskite laisvalaikį.
 
ŠAULYS. Šiandien gebėsite aprėpti daug informacijos iš įvairių šaltinių. Regis, diskutuojant būsite nepralenkiami. Jeigu teks reikštis viešai, ką nors pristatyti, galite padaryti įspūdį.
 
OŽIARAGIS. Neverskite savęs šiandien imtis to, ko nepajėgiate. Jums derėtų paisyti kitų žmonių nuomonės bei norų, bet kartu neignoruoti ir savų poreikių. Pasistenkite suderinti naudą, pareigą ir malonumus.
 
VANDENIS. Jeigu norite dėl ko nors susitarti su asmenimis, linkusiais prieštarauti, darykite tai šiandien. Gebėsite įtaigiai argumentuoti ir pažerti tokių minties perlų, kad kitiems beliks tik sutikti su jumis arba patylėti.
 
ŽUVYS. Regis, gautas atlygis už darbą ar paslaugas paskatins jus dar geriau dirbti. Arba kaip tik dabar susitarsite dėl darbo, nuomos, kredito, tiekimo sąlygų, atsiskaitymų ir pan.
 
Geros dienos!