Rugsėjį „Ryto“ pagrindinė mokykla taps progimnazija

Ekrano kopija 2024-03-28 115126
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Reorganizacija rudenį palies „Ryto“ pagrindinę mokyklą. Ji taps progimnazija, nes nebe surenka 9-10 klasių. Pertvarka nei personalo, nei bendruomenės paliesti neturėtų. Darbo vietos bus išsaugotos.

„Ryto“ pagrindinė mokykla tampa progimnazija. Reorganizacija įvyks nuo rugsėjo 1 dienos pačios švietimo įstaigos iniciatyva dėl 9-10 klasėse nebe surenkamo reikiamo mokinių skaičiaus. 

„Mes jau šiais metais nebeturime 9 klasės, kitais metais devintą klasę rinkosi tik keturi mūsų mokiniai ir du – iš kitų mokyklų. Vadinasi, vėl nebūtų buvę komplekto“, – sakė Vladas Klasavičius – Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius.

Anot mokyklos vadovo, jau atėjo laikas, kada buvo privaloma žengti tokį žingsnį. Jo teigimu, dėl pertvarkos nei pedagogai, nei kitas įstaigos personalas nepraras darbo vietų. 

Šiais metais mokykla turi keturias penktas klases, nors pagal normą turėtų būti trys. Taip įvyko dėl „Smalsučių“ įstaigos reorganizacijos. Nuo rugsėjo turėtų atsidaryti papildoma aštunta klasė dėl Sasnavos mokyklos reorganizacijos. Kai kurie mokyklos pedagogai turi net ir per didelį darbo krūvį. Pavyzdžiui – anglų kalbos. 

„Mokytojų tikrai neatleidžiame, kalbiname, kad tik neišeitų“, – sakė „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius.

Dabar šioje švietimo įstaigoje mokosi apie 700 moksleivių. Po reorganizacijos pirminiais skaičiavimais liktų apie 680.