Rudens pulsas – „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje“

auksiniai scenos kryziai 2024 rgb
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Radviliškio miesto kultūros centras laimėjo finansavimą projektui „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje“. Tęstinis projektas 2024 metų rudens laikotarpiu kvies susipažinti su geriausiais šiuolaikinių mūsų šalies teatralų, apdovanotų Auksiniais scenos kryžiais, spektakliais.

Projekto repertuarą sudaro šie spektakliai:

Oskaro Koršunovo teatro Eglės Kižaitės režisuojamas mono spektaklis „Pirk dramblį“ kalbės apie tiesą ir atvirumą., leis sau ir kitiems jausti jausmus, nebūti abejingiems vieni kitiems – neslėpti dramblių kambariuose, pamatyti juos ir įvardinti.

Dialogą su jaunimu jaunam žmogui šiandien svarbiais brendimo, santykio su praeitimi, savo kelio ir tapatybės ieškojimo klausimais tęs jaunimo teatro spektaklis „Edžio pabaiga“ (režisierius Naubertas Jasinskas).

Kokia vyresnių žmonių padėtis visuomenėje bei vaikų ir tėvų santykis, skriaudos ir globos ryšys? Šias problemas atvaizduos Nacionalinio dramos teatro spektaklis „Sieros magnolijos“ (režisierė Eglė Švedkauskaitė).

Oskaro Koršunovo teatro spektaklis „Žuvėdra“ (režisierius Jokūbas Brazys) pirmiausia kalbės apie paralyžiuojančią meilės idėją, menininko ambiciją ieškant formos filtruoti realybę, kuri atveria vis kitas variacijas.

Projektas „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje“ Šiaurės Lietuvos gyventojams suteiks galimybę pamatyti spektaklius už mažesnę (bilieto kaina iki 5 eur.) arba nemokamai (tikslinei auditorijai).

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Tikime, kad Auksinių scenos kryžių projektas ne tik padovanos daug ypatingų akimirkų, bet taip pat praturtins dar nematytais, kitokio formato, netradiciniais kūrėjų sprendimais tiek suaugusius, tiek į teatro pasaulį dar tik žengiančius jaunuosius žiūrovus, nes teatras daro didžiausią įtaką jauno žmogaus kultūrinei brandai.

Reklama