PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Alfa2024 m. Lapkričio 17 d. 15:46

Rudeninės šeimos pramogos: 7 idėjos, kaip be išlaidų praleisti žvarbius savaitgalius

Lietuva

Ruduo / Freepik nuotr.

BNS.LTŠaltinis: BNS.LT


328612

Kai lauke tampa vėsiau, rudeniniai savaitgaliai gali tapti puikia proga praleisti laiką kartu su šeima ir mėgautis jaukiomis, kūrybiškomis veiklomis. Nuo namų dekoravimo iki rudeniškų pyragų kepimo – pateikiame 7 idėjas, kaip kartu praleisti šaltus rudens savaitgalius.

„Dabar yra tas laikas, kai ypatingai vertiname jaukias šeimos akimirkas, kurias kuriame drauge. Paprasti, kūrybiški užsiėmimai padeda pajusti ryšį ir dalintis džiaugsmu be didelių išlaidų. Būtent tokios veiklos stiprina šeimos ryšius ir suteikia jaukumo šaltuoju metų laiku“ , – sako Neringa Žemaitė, skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24 “ marketingo vadovė, ir dalijasi išlaidų nereikalaujančiomis idėjomis vėsiems savaitgaliams.

1. Lauko žibintų kūrimas ir vakaro šviesų šventė

Lapkritis gali būti gana tamsus, tad kodėl nepamėginus jį apšviesti savais rankdarbiais? Pakvieskite šeimą pasigaminti lauko žibintus: stiklainiuose arba senose skardinėse išgręžkite angas, nudažykite ir įdėkite žvakių ar lempučių. Vakarui atėjus, surenkite mažą šeimos „šviesų šventę“ sode ar balkone, apšviesdami namų aplinką ir mėgaudamiesi sukurta šiluma.

2. Pasivaikščiojimas ir medžių stebėjimas – „lapų rudens stebėtojų“ žaidimas

Į lapkritį pažvelkite tarsi į mokslinę kelionę. Pasiimkite pieštukus, sąsiuvinius ir leiskitės į šeimos pasivaikščiojimą. Vaikai gali žymėti, kokius medžius ir lapus sutinka, kokias spalvas pastebi, o suaugusieji gali pasidalinti, kaip kiekvienas medis prisitaiko prie rudens ir žiemos. Grįžę namo, pieškite kartu pamatytus vaizdus arba surinkite lapus ir sukuriate mažą „rudens gamtos“ enciklopediją.

3. Kambarinio sodo kūrimas su lapkritinėmis prieskoninėmis žolelėmis

Lapkritis yra puikus metas auginti kambarinius prieskonius ar mini sodą virtuvėje. Nusipirkite mažus vazonus ar net panaudokite kavos puodelius, kuriuose galite sodinti baziliką, čiobrelius ar net pipirmėtę. Tai ne tik puiki veikla, bet ir naudinga: visą žiemą turėsite šviežių prieskonių maistui. Įtraukite vaikus, kad jie sužinotų apie augalų priežiūrą ir džiaugtųsi savos „derliaus nuėmimo“ švente.

4. Šeimos kūrybinė fotosesija: „Rudens detalių kolekcija“

Pasirinkite rudenines tematikas ir paruoškite kūrybinę fotosesiją namuose ar parke. Išskirtinumas – naudoti lapkričio „detales“: šiltus šalikus, lietaus lašus, purvo batus, o gal net šlapdribos peizažus. Vaikai gali sukurti mini rudenines kaukes ar kitus aksesuarus. Vėliau šias nuotraukas galite naudoti kalendoriui ar šeimos albumui.

5. Sezoninių skonių dirbtuvės: naminiai ledinukai ir arbatos mišiniai

Lapkričio mėnesį galima pradėti ruoštis žiemai ir mokytis pasigaminti skanių, šildančių gėrybių. Galite sukurti šeimos „ledinukų dirbtuvę“, kurioje gaminsite cinamono, imbiero ir kitų šildančių prieskonių ledinukus, arba maišykite savo arbatos mišinius iš džiovintų vaisių ir žolelių. Tokios dirbtuvės ne tik lavina kūrybiškumą, bet ir suteikia galimybę paruošti naminius gardumynus žiemai ar dovanoms.

6. „Padėkos medžio“ kūrimas su šeima

Artėjant amerikietiškajai Padėkos dienai (ar tiesiog norint skirti dėmesio dėkingumui), lapkritį galite paskirti „padėkos medžio“ kūrimui. Kiekvienas šeimos narys gali kasdien ant medžio pakabinti po lapelį su užrašyta mintimi, už ką yra dėkingas. Lapelius galite iškirpti iš popieriaus arba naudoti surinktus lapus iš gamtos. Tai ne tik prasminga, bet ir sukuria šiltą šeimos atmosferą.

7. Kūrybinis maisto menas: šeimos „rudens desertų dizaineriai“

Įrengkite „kūrybinių desertų“ dirbtuvę: iškepkite paprastą rudenišką pyragą ar keksiukus, o dekoraciją palikite vaikams ir šeimos nariams. Paruoškite spalvotus glaistus, džiovintus vaisius, riešutus ar prieskonius, kad kiekvienas galėtų sukurti unikalų pyrago gabalėlį. Toks užsiėmimas puikiai lavina kūrybiškumą, o rezultatas – skanus šeimos desertas!