Rūbą pakeitusi mokykla laukia naujų kudirkiečių

Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybės inf.

Magiškai žiemišką gruodžio 12 dieną Vinco Kudirkos progimnazijos Aukštelkų skyriuje  įvyko išsvajotų ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui skirtų erdvių atidarymas „Prieš ir po“.

Ilgą laiką skyriuje vaikams buvo sudarytos sąlygos ugdytis tik iki dvyliktos valandos, tačiau  šis modelis mokinių tėveliams buvo ypač nepatogus ir ugdomų vaikų skaičius drastiškai mažėjo. Mokyklai liko tik dvi alternatyvos: uždaryti Aukštelkų skyrių arba pritaikyti jį visos dienos ugdymui. Įvertinus Aukštelkų skyriaus teritorijoje gyvenančių vaikų skaičių ir tėvelių nuomones bei pageidavimus, Radviliškio rajono savivaldybė skyrė lėšų skyriaus patalpų remontui ir pritaikymui trisdešimt šešių vaikų ugdymui visą dieną.  

Apsnigtais ir sunkiai įveikiamais keliais į neatpažįstamai pasikeitusias skyriaus patalpas pasveikinti mažųjų ugdytinių, mokytojų ir vadovų atvyko atstovai iš Radviliškio rajono savivaldybės ir Aukštelkų seniūnijos. Susirinkusieji įvertino pasirinktus sprendimus, erdvių pritaikymą žaidimams, poilsiui, bendravimui ir maitinimui. Erdvės remontuotos taip, kad vaikai ir darbuotojai vienodai gerai jaustųsi ir darbe, ir namuose. Sveikintojai juokavo, kad tai privačios mokyklos modelio pavyzdys, veikiantis pagal savivaldybės įstaigos finansavimo modelį.