Ropiškės kaimo gyventoja Eleonora Maskoliūnienė vasario 16-ąją pasitiko 90-ąjį jubiliejų

img_4388
Ignalina
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Vasario 19 dieną garbingo jubiliejaus proga pasveikinta Ceikinių seniūnijos Ropiškės kaimo gyventoja Eleonora Maskoliūnienė. Moteris gimė ypatingą Lietuvai dieną – Vasario16-ąją, todėl ir savo gimtadienius švenčia kartu su Lietuva. Šie metai jai lyg ant sparnų jai atskraidino didelę ir gražią dovaną – garbingą 90 metų gyvenimo sukaktį, kurios ne visiems lemta sulaukti. Stiprios sveikatos, artimų žmonių gerumo, ramių ir šviesių dienų jubiliatei linkėjo savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius ir Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius.

Elenos gimtasis kaimas, kur ji su broliu užaugo, visai netoli, gretimame Balciulėniškės kaime. Nuo jaunumės – vis darbuose. Pirmiausia – prie geležinkelio, ten ir su savo būsimu vyru Vincentu susipažino, ištekėjo būdama 21-erių. Gimė dukra Rima, pinigėlių jaunai šeimai labai trūko. Po kelių metų abu užsidirbti į Rusiją, Karagandos šachtas, išvažiavo. Savo pirmagimę seneliams paliko, matydavosi retai. Eleonora po ketverių metų grįžo pirmoji ir iškart ėmėsi namo statybų, daug ką pati darė. O prie širdies jau antroji dukrytė Aldona spurdėjo. Vyras tik po dvejų metų parvyko, ir iškart į naujus namus šeima susikraustė.

O paskui ilgi metai fermose, karves melžė, po 17-ka dukart per dieną. Ne tik melžė, bet ir šėrė, mėšlą mėžė. Pailsėti nebuvo kada, moteris savaitgaliais vestuvėse šeimininkaudavo, o kur dar savas ūkis... Ji mokėjo ir arti, ir akėti, ir miške medžius, kaip ji vadina, su „Družba dva“ (pjūklu dviese)  lygiai kaip vyrai pjaudavo. Daug dirbta, daug iškentėta. 2006 m. savo vyrą Vincentą amžinybėn išlydėjo.

Eleonora sako turinti stiprią širdį. Ji – didelė pirties mėgėja: „Beržų aplink pilna, vantų prisirišu…”. Dar visai neseniai po dukart išsivanodavo, bet daktarai uždraudė, tai dabar tik pasikaitina.  Šiandien moteris džiaugiasi šešiais anūkais ir 10-čia proanūkių. Jos anūkai Raimondas ir Žygimantas nuolat su močiute gyvena, ūkininkauja, anūkas Vilmantas iš Ignalinos patalkinti atvyksta. Kartu motinos jubiliejumi džiaugėsi ir Vidiškėse gyvenanti dukra Rima. Dabar Eleonora jau ilsisi nuo didelių darbų, bet vis tiek namuose tų mažų darbelių užtenka. Moteris dėkinga Dievuliui už stiprią sveikatą. Ji laukia pavasario. Sode miegantys aviliai tuomet atgis ir bitutės vėl paskelbs žydinčią gyvenimo šventę.

Sekite savo miesto naujienas!