PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Spalio 9 d. 09:44

Rokiškyje svajonės pildosi: turėsime reprezentacinį simfoninį orkestrą

Rokiškis

R. Lymano muzikos mokyklos nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


322827

Apmokėjimas orkestro vadovams ir jame grojantiems mokytojams, atskira biudžeto eilutė orkestro išlaikymui – apie tokią savivaldybės paramą Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje prieš pusantrų metų įkurtas simfoninis orkestras tegalėjo tik pasvajoti.

„Tai laimingiausias mano gyvenimo rytas“, – prasitarė orkestro dirigentas Justinas Mačys, o orkestro vadovė Oksana Sadauskienė prisipažino, kad jai sunku net patikėti tuo, ką išgirdo. „Jūs tik grokite, o mes jus remsime. Argi taip būna?“, – stebėjosi mokytoja.

Tuo tarpu rajono meras Ramūnas Godeliauskas priminė, kad Rokiškyje svajonės pildosi. „Aš svajoju apie reprezentacinį Rokiškio simfoninį orkestrą, kuris koncertuotų ne tik mums, kurį matytume ir už mūsų rajono ribų. Orkestrą, kuriame mūsų mokytojai, mokiniai atsiskleistų ir kaip muzikantai“, – sakė R. Godeliauskas susitikime su Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktore Vilma Steputaitiene, šios mokyklos mokytojais – orkestro vadove O. Sadauskiene ir dirigentu J. Mačiu.

Spalio 8 d. rytą vykusiame susitikime Rokiškio rajono savivaldybės meras su muzikos mokyklos ir orkestro vadovais aptarė, ko reikėtų orkestrui, kad jis galėtų augti ir plėtoti savo veiklą, o mokytojai nesijaustų skriaudžiami.

Sutarta, kad būtina įsteigti pusantro etato su orkestru dirbantiems mokytojams, taip pat reikėtų timpanų (katilo pavidalo būgnų). „Apie visą keturių timpanų komplektą kol kas nekalbame, bet bent jau dviejų reikėtų. Pats mažiausias kainuoja apie 5000 eurų“, – apie naujų instrumentų poreikį užsiminė O. Sadauskienė.

Orkestro vadovė paaiškino, kad lėšų reikia ir naujų partitūrų įsigijimui, o viena kainuojanti apie 100 eurų. Per metus jų reikėtų bent jau penkių. Taip pat orkestrui būtina dalyvauti kūrybinėse stovyklose, meistriškumo kursuose.

Rokiškio rajono savivaldybės meras pažadėjo, kad simfoninio orkestro išlaikymui atsiras atskira biudžeto eilutė, o kitais metais joje bus suplanuota 15 000 eurų. „Jūs savo nuožiūra galėsite paskirstyti šias lėšas ir planuoti visų metų veiklą“, – susitikime sakė meras.

Aptartas ir orkestro pavadinimo bei įsipareigojimų klausimas. Pasak R. Godeliausko, savivaldybė neketina primesti jokių reikalavimų, bet tikisi, kad simfoninis orkestras rengs viešus koncertus.

Nudžiuginti orkestro vadovai ėmė dalintis idėjomis. J. Mačys užsiminė apie jungtinius pasirodymus su kitais atlikėjais, pavyzdžiui, miuziklo pastatymą, ir apie bendrus koncertus su kitų miestų orkestrais. Kartu pabrėžė, kad jis yra nustebintas Rokiškio žmonių pagarbos ir meilės menui, muzikai… „Daug kas sako, kad Rokiškiui pasisekė, jog mane atrado, o iš tiesų man pasisekė, kad Rokiškyje atradau tokį požiūrį į muziką ir menus“, – sakė Panevėžio muzikiniame teatre dirbantis fleitininkas J. Mačys.

O dėl pavadinimo buvo nuspręsta palikti jį susietą su Rudolfo Lymano muzikos mokykla. „Orkestrą juk sudaro šios mokyklos mokytojai, mokiniai, buvę mokiniai. Viskas siejasi su mokykla, todėl ir pavadinimas turėtų su ja sietis“, – sakė O. Sadauskienė.