Rokiškyje atsidaro nauja atliekų tvarkymo aikštelė ir pirmoji regione daiktų keitimosi stotelė

MAX_0006-scaled
Rokiškis
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rokiškio rajono savivaldybė

Trejus metus trukę didelių gabaritų atliekų tvarkymo aikštelės Donelaičio g. 16, Rokiškyje projektavimo ir statybų darbai baigti ir sausio 16 d. aikštelė atsidarys gyventojams. Tą patvirtino šį projektą vykdęs UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC).

Pradėjus eksploatuoti naująją aikštelę, nuo sausio 16 d. bus atidarytas neseniai įrengtas kelias, o senasis įvažiavimas uždarytas. Kaip teigia PRATC projektų vadovė Daiva Petkevičienė, senasis įvažiavimas į atliekų tvarkymo aikšteles daugiau nebebus naudojamas. Rokiškio rajono savivaldybės įrengtu nauju asfaltuotu keliu bus galima patekti į abi aikšteles, nes jos bus sujungtos.

Bus galima dalintis ir keistis daiktais

Pasak D. Petkevičienės, aikštelėje bus priimamos tos pačios atliekos kaip ir anksčiau, tačiau gyventojų laukia naujovė – daiktų keitimosi stotelė. Analogiška stotelė įrenginėjama Panevėžio mieste, bet Rokiškyje ji atsidarys greičiau, taigi, bus pirmoji šiame regione.

„Tai dalijimosi daiktais iniciatyva. Norim paskatinti žmones neišmesti į atliekas jiems nereikalingų, bet dar tinkamų naudoti daiktų, o atiduoti tiems, kurie stokoja ar renkasi tvarų gyvenimo būdą. Į šią stotelę gyventojai galės atvežti dar gerus namų apyvokos reikmenis, paveikslus, indus ir pan. Ypač tai aktualu kraustantis iš butų ar namų, kai paaiškėja, kad daugelis  daiktų naujoje vietoje nebebus reikalingi. Tuo tarpu kitiems gyventojams gal kaip tik tokių reikia. Taip daiktams bus suteiktas antrasis gyvenimas. Pasiimti patikusį daiktą galės bet kas, visiškai nebūtina kažką pačiam atvežti ir palikti. Tuo tarpu tekstilės ir avalynės čia nepriimsime, nes reikėtų papildomo darbo – peržiūrėti,  išrūšiuoti, išvalyti atneštus daiktus“, – aikštelės naujieną pristatė D. Petkevičienė.

Pasak PRATC projektų vadovės, šios aikštelės statybos kainavo daugiau kaip pusę milijono eurų.  Aikštelę projektavo UAB „Medstatyba“, statybų rangovas – AB „Panevėžio statybos trestas“.