Rokiškio rajono savivaldybės delegacija apsilankė Gdanske

Gdansko-miesto-viesosios-tvarkos-sk.-vadovas-ir-UBC-saugiu-miestu-komisijos-pirmininkas-su-LT-scaled
Rokiškis
A. Taparausko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rokiškio rajono savivaldybė

Rugsėjo 12-14 dienomis, Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras Antanas Taparauskas kartu su Jūžintų seniūnu Vytautu Stakiu dalyvavo Baltijos miestų sąjungos (UBC) „saugių miestų“ komisijos susirinkime Gdansko mieste Lenkijoje.

Susirinkimo metu buvo pristatyti sąjungos vykdomi projektai ir veiklos. Svarbiausias dėmesys buvo skirtas nevyriausybinių organizacijų ir savanoriškos veiklos institucijų (Raudonasis kryžius, Caritas) įtraukimui į savivaldybės valdymą ir bendradarbiavimą įvairių ekstremalių situacijų ir krizių metu.
 
Susitikimo metu vyko aktyvus darbas grupėse kartu su kolegomis iš Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Estijos ir Ukrainos, modeliuotos situacijos, ką ir kaip turėtų daryti įvairios institucijos kartu su NVO įvykus konkrečiai nelaimei, kai reikia dirbti su evakuotais gyventojais ar pabėgėliais.
 
Buvo pristatyti pavyzdžiai kaip su milžinišku pabėgėlių srautu dirbo Lenkijos savanoriai, kokie pastebėti iššūkiai ir problemos. Išvyka tikrai buvo naudinga: pasikeista kontaktais, aptarta kaip sprendžiamos tiek didesnių, tiek mažesnių miestų problemos, pasidalinta gerąja patirtimi.
 
Skaitykite savo miesto naujienas!