PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Lapkričio 8 d. 10:26

Rokiškio dailės mokyklos 40-metis: nesiliauja kurti grožį ir juo dalintis

Rokiškis

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


328027

Lapkričio 7-ąją Rokiškio jaunimo centro Dailės mokykla sukvietė visus į neeilinį įvykį. Dailės mokyklos 40-mečio proga Rokiškio dvaro oficinoje atidaryta paroda „4 dešimtmečiai: mokytis, kurti, dalinti“. Joje eksponuojami mokytojų bei mokinių baigiamieji darbai, sukurti per 40 metų.

Tarp susirinkusiųjų matėsi buvę ir dabartiniai mokyklos vadovai, ne vienas šią mokyklą baigęs ar lankantis mokinys, šios mokyklos mokytojai, tarp jų – ir Lietuvoje garsus tapytojas Raimondas Gailiūnas, kurio autoportretas eksponuojamas šioje jubiliejinėje parodoje.

Linkėjo šimto metų

Dailės mokyklą su jubiliejumi sveikino kažkada jai vadovavęs, o dabar mokytojaujantis dailininkas Arūnas Augutis, buvusi ilgametė mokyklos direktorė Nijolė Gužienė, linkėdami šiai kūrybiškai įstaigai gyvuoti dar ilgai, mažiausiai šimtą metų.

Džiaugėsi rezultatu

Dabar mokyklai vadovaujanti Inga Vagonė – pati kažkada čia mokėsi ir prisipažino, kad dailės mokykla buvo ta vieta, kuri jai padėjo atrasti, suprasti meną ir tapti tokia, kokia ji yra šiandien. „Dailės mokyklą, kokia ji yra šiandien, formavo ne vienas žmogus. Ir tai nebuvo lengvas kelias, susidurta su daug iššūkių, bet jie neužgniaužė noro kurti ir išlaikyti šią mokyklą. Vietą, kurioje vaikai galėtų išreikšti save, tobulėti“, – sakė I. Vagonė, pasidžiaugdama, kad mokykla šiandien turi nuostabius, kūrybiškus, jaunatviškus mokytojus, smalsius, gabius mokinius ir aktyvią bendruomenę, kuri nuolat pateikia įvairių idėjų.

I.Vagonė, pristatydama šia proga atidaromą parodą, sakė, kad ji – tik mažas atspindys, tik nedidelė dalis per visą mokyklos gyvavimą sukurtų mokytojų ir mokinių darbų. „Reikėtų dar tris kartus tiek patalpų. Bet tegul nenusimena tie, kurie čia nerado savo darbų – visus juos patalpinome savo interneto svetainėje. Labai džiaugiuosi rezultatu ir tikiuosi, kad visi įvertinsite, koks grožis kuriamas pas mus kasdien“, – kalbėjo Dailės mokyklos direktorė.

Padėkos visiems, kuriantiems šią mokyklą

Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, sveikindamas Dailės mokyklą su gražia sukaktimi, pirmiausia padėkojo jos vadovams – ilgametei direktorei N. Gužienei ir dabar vadovaujančiai I. Vagonei. „Ir, žinoma, didžiausia pagarba mokytojams, kurie dirba šiandien, kurie savo talentais dalinasi su jaunais žmonėmis. Jūs esate profesionalai, be abejo, galėtumėte visą laiką skirti tik savo kūrybai ir iš to pragyventi, tačiau didelę jo dalį jūs aukojate kitiems. Tiems, kurie ieško, bando atrasti save, o jūs padedate tiems talentams išryškėti ir augti. Nuoširdi pagarba jums visiems. Taip pat ir tiems, kurie pasirenka lankyti šią mokyklą. Linkiu, kad niekada ši mokykla nepristigtų norinčių išmokti ir suprasti meną“, – sakė R. Godeliauskas.

Dailės mokyklą su jubiliejumi sveikino kolegos iš Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos, Rokiškio krašto muziejaus, Rokiškio specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro, Rokiškio profesinio mokymo centro, iš Zarasų, Dusetų, Panevėžio dailės mokyklų. Savo linkėjimus Dailės mokyklai skyrė ir rajono savivaldybės tarybos narė Dijana Meškauskienė, buvusi šios mokyklos mokinė, savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, kiti.

Trumpa mokyklos istorija

Dailės mokykla Rokiškyje buvo atidaryta 1984-aisiais. Mokyklos įkūrimo iniciatorius buvo Vaikų muzikos mokyklos direktorius Stasys Davydas. Pradžioje mokykloje dirbo tik dvi dailės mokytojos: Skaistė Vaičienė ir Birutė Dudėnienė. Pirmoji dailės skyriaus klasė glaudėsi dabartinės Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos piešimo kabinete.

Praėjus metams nuo įkūrimo (1985 m.) dailės mokytoju bei dailės skyriaus vadovu paskirtas Arūnas Augutis, o daugėjant mokinių ir užsiėmimams populiarėjant, po kurio laiko mokytojauti priimtas dar vienas pedagogas Edmundas Petrovas.
Susidarė keturios klasės, dirbančios pagal Dailės mokyklos programą, o išaugusi bendruomenė persikėlė į patalpas Šatrijos gatvėje.

1988 m. mokyklą baigia pirmoji jaunųjų dailininkų laida, kurioje mokėsi ir rokiškėnams gerai pažįstami dailininkai Sigitas Daščioras, Asta Keraitienė.

Nuo 1990-ųjų Dailės mokykla veikė kaip savarankiška įstaiga, tačiau vėliau buvo prijungta prie Rokiškio Moksleivių kūrybos ir darbo centro, kuris 2008 m. pertvarkytas į VšĮ Rokiškio jaunimo centrą.

Per keturis dešimtmečius čia dirbę pedagogai išugdė ne vieną talentingą, puikų menininką, o bendruomenė didžiuojasi daugybe įvairiausių pasiekimų.