REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugsėjo 2 d. 11:36

Rokeriai „Colours of Bubbles“ pasiruošę koncertui Šiauliuose: „Beveik visos mūsų pirmosios dainos yra įkvėptos Šiaulių!”

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


186600

Prieš maždaug 17 metų Šiaulių Pietiniame rajone į grupę „Colours of Bubbles“ susibūrę muzikantai tapo tikrais savo miesto ambasadoriais. Rokeriais iš Šiaulių tebeprisistatanti grupė – jau dukart tapo metų roko grupe M.A.M.A. muzikos apdovanojimuose, išleido šešis albumus ir savo kūryba, polėkiu ir eksperimentais nenustoja džiuginti grupės gerbėjų ir kritikų

Kaip sako grupės nariai, nepaisant koncertų visoje Lietuvoje groti Šiauliuose – jiems ypatingas jausmas, todėl norėtųsi čia pagroti žymiai dažniau, nei pavyksta. Muzikantai džiaugiasi, kad rugpjūtį teko ypatinga galimybė pirmą kartą koncertuoti gimtojo Pietinio rajono kiemuose Šiaulių festivalyje „Kiemai“, o jau šį šeštadienį grupė Šiaulių kultūros centre pristatys ilgai ruoštą programą su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

Su šio turo koncertais jau apslankę Palangoje ir Vilniuje, Šiauliuose „Colours of Bubbles“ su taip pat šiauliečio dirigento Modesto Barkausko vadovaujamu orkestru sugros paskutinį šiais metais projekto „Untold Story: Chapter 2“ koncertą. Grupės nariai pasakoja apie gimtąjį miestą ir apie tai, kaip rado įkvėpimą savo kūrybai Šiaulių muzikos scenoje.

241143888-334265888493480-6216638344600642456-n.jpg

Kur ir kaip Šiauliuose prasidėjo Jūsų muzikinis kelias?

Julijus: Praktiškai visi esam čia baigę muzikos mokyklas. Tad muzika mus lydi nuo vaikystės (šypsosi).

Tomas: Mano ir Pauliaus tėvai grojo grupėje „Jonis“, todėl mes dažnai leisdavome laiką kartu su tėvais, kol jie koncertuodavo, po to Pauliaus tėtis subūrė grupę „Svirplys“, taip prasidėjo mudviejų muzikinė kelionė, vėliau, kai kažkiek ūgtelėjom, pradėjom lankytis Šiaulių roko „tūsuose“, ten prasidėjo pirmos mintys groti rokenrolą. Vieno baliaus metu, kurį organizavo Pauliaus sesė, susipažinome su Julijum, o tada jau prasidėjo dalykai!

Simonas: Jei kalbant apie Šiaulius, tai mano muzikinis kelias čia prasidėjo atsikrausčius studijuoti. Beieškant bendraminčių po pusmečio susipažinau su grupės nariais, kuriems verkiant reikėjo būgnininko, nes buvo numatytas pasirodymas viename grupių konkurse, kuriame, beje, užėmėme paskutinę vietą (juokiasi).

241164718-545798253302761-7133222377256046827-n.jpg

Grojate jau daugiau nei 15 metų – kaip pasikeitė Šiauliai nuo tada, kai pradėjote?

Julijus: Deja, bet Šiauliuose galima sakyti neliko nei vienos vietos, kur būtų galima rengti roko ar tiesiog gyvų grupių koncertus, neskaitant „Saulės“ koncertų salės bei Kultūros namų ar arenos.

Tomas: Vienintelis dalykas, kurio pasigendu, tai būtent tų legendinių roko „tūsų“, apie kuriuos žinojo visi bent kažkiek susiję su alternatyvia muzika.

Paulius: Miestas tikrai keičiasi, taip pat kaip keičiasi ir jame gyvenantys žmonės. Manau, kad mieste atsiranda daugiau pozityvo ir žmonės tampa šviesesni. Vienintelis dalykas, kurio šiuo metu pasigendu yra gyvos muzikos barų kultūros – jos Šiauliuose nebėra, dėl to dauguma Lietuvos alternatyvios muzikos atstovų nebeužsuka į Šiaulius, nes čia tiesiog nėra kur koncertuoti.

Kokia vieta Šiauliuose Jums kaip grupei yra svarbiausia ir neatsiejama nuo grupės istorijos?

Julijus: Rūsys „Vinto“ kieme.

Tomas: „Vinto kiemas“ – ten buvo pirmoji mūsų tikra studija, tiksliau studija, kurią mes paveldėjom iš grupės „Brainers“.

Simonas: „Brainerinė“ – „Vinto kiemas“.

Paulius: Sutikčiau su kolegom, svarbiausios vietos mums kaip grupei yra būtent ten, kur buvo mūsų studija „Vinto kiemas“ . Taip pat ilgą laiką repetuodavom Šiaulių jaunimo centre – tos sienos taip pat turi ką papasakot (šypsosi).

241125399-319907896539162-490231436039577066-n.jpg

Ką manote apie Šiaulių muzikinę sceną? Ar jį turėjo įtakos grupės kuriamai muzikai?

Julijus: Ne paslaptis, kad Šiauliai bent anksčiau buvo vadinami lietuviškuoju Mančesteriu. Čia gimė tokios grupės kaip „Brainers“, „Axis“, „Bix“ ir dar daugiau. Todėl matyt paveldėjome estafetę. Neabejoju, kad šios grupės turėjo įtakos ir mūsų kuriamai muzikai, juolab, kad paveldėjome ir studiją iš „Brainers“, kurie vadinami mūsų vyresniaisiais broliais.

Tomas: Man asmeniškai grupė „Brainers“ tuo metu buvo viena geriausių grupių pasaulyje, todėl jie buvo tikras muzikinis idealas šalia tokių kaip „Radiohead“ ar „Oasis“.

Ar esate sukūrę dainą Šiauliams? Kaip Šiauliai ir gyvenimas Šiauliuose įkvėpė grupės kūrybą?

Julijus: Šiauliuose formavosi mūsų kūrybinis supratimas, čia pradėjome groti ir kurti. Tad tam tikra prasme visos ankstesnės kūrybos dainos yra įkvėptos Šiaulių. Ypač daina „Home“ yra inspiruota Šiaulių. Joje atsispindi gatvės, kiemai, mus supę žmonės. Mūsų bičiulis Simonas Gineika yra dainai nufilmavęs vaizdo klipą. Jis puikiai atspindi tai, kuo gyvenome tuo metu. Taip pat daina „Too Much is Not Enough“ yra apie mus pačius. Tad tam tikra prasme – ji ir apie Šiaulius.

Šiauliuose turėjote daugybę koncertų, bet koks čia sugrotas „Colours of Bubbles“ koncertas įsiminė labiausiai?

Julijus: Vienas įsimintiniausių buvo koncertas Chaimo Frenkelio viloje su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru 2018 metais.

Tomas: Visai nesenai grojome savo rajone – Pietiniame. Buvo tikrai keista ir sentimentalu groti šalia mokyklų ir kiemų, kur užaugome.

Paulius: Tai mūsų paskutinio studijinio albumo „9 mm“ pristatymas Šiaulių arenoje 2019 metais.

Koncertai su orkestru neabejotinai išskirtiniai, bet kas Jums asmeniškai labiausiai patinka grupės pasirodymuose su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru?

Tomas: Labiausiai patinka tai, kad būtent atliekant dainas su orkestru pavyksta perteikti tą tikrąją kūrinių didybę ir magiją!

Simonas: Man tai nepatinka, nes reikia grot tyliau (juokiasi). O jei rimtai, tai orkestras neabejotinai prideda grupei didingumo ir spalvų. Pačiam koncertuojant sunku tuo pat metu ir mėgautis muzika ir būti susikaupusiam atliekant savo darbą, tačiau ramiai atsisėdus ir paklausius įrašą – labai gražu!

Paulius: Aš esu labai patenkintas Tomo Petrikio parašytomis aranžuotėmis orkestrui, jos iš tiesų suteikia mūsų dainoms naujų atspalvių. Ir tas orkestro skambesys yra kažkas magiško. Verta išgirsti gyvai!

Titas: Su orkestru grojam retai ir man asmeniškai būti ant scenos kartu su tiek daug puikių muzikantų – šventė, tad turbūt svarbiausia ir maloniausia – užsimerkti, įsiklausyti ir mėgautis.

Colours of Bubbles | Too Much is Not Enough (with St. Christopher Chamber Orchestra):

Vienintelis šiais metais „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertų turo „Untold Story: Chapter 2“ pasirodymas Šiauliuose įvyks šį šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, Šiaulių kultūros centre.
 

241162621-545970123178102-3861923211133845326-n.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA