Robotų valomos grindys – visuomet švarios

Vilnius
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Negalite pakęsti nešvarių grindų? Erzina augintinių plaukai, vaikų pribarstyti trupiniai ar vis atsinaujinantis dulkių sluoksnis? Akinamai švarai palaikyti reikia tiek laiko, tiek energijos – tai galima pasiekti tik kasdien siurbiant kilimus, plaunant medines ar plytelėmis klotas grindis. Tačiau išeitis yra – šį darbą už jus gali atlikti specializuoti robotai.

Siurbliai robotai grindis valo savarankiškai

Pagrindinė priežastis, dėl kurios robotai siurbliai apsigyvena namuose – tai savarankiškas jų darbas. Robotas siurblys arba plaunami dulkių siurbliai paleidžiami veikti naudojantis išmaniąja programėle arba rankiniu būdu. Nuolat skenuodami patalpą, jie pasirenka efektyviausią valymo kelią ir atlieka užduotį metodiškai tiksliai. Dėl tokių savybių jie taupo elektros energiją ir nepalieka nešvarių grindų plotų.

Robotai, pakeliui sutikę kliūtį, išvengia jų dėl integruotų jutiklių. Tokiu būdu jie lieka nepažeisti patys ir negadina baldų, kitų daiktų. Be to, robotai dulkių siurbliai lengvai išvalo įvairias grindų dangas: medienos, linoleumo, kilimines bei išklotas plytelėmis. Jie savarankiškai užvažiuoja ant kiliminių dangų ir įveikia iki 2.5 cm aukščio slenksčius.

Pagrindinis skirtumas, kuo plaunami dulkių siurbliai skiriasi nuo vien tik dulkes siurbiančių siurblių yra tas, kad pirmieji turi vandens konteinerius ir grindis valo drėgnomis daugkartinėmis mikropluošto šluostėmis. Abiejų tipų arba hibridiniai siurbliai, baigę kruopščiai valyti grindis, sugrįžta į starto poziciją – įkrovimo stotelę ir lieka joje iki kitos valymo sesijos.

Jokių kompromisų valymo kokybės atžvilgiu

Robotai siurbliai grindis siurbia itin kruopščiai. Kiekvienas gamintojas kuria tokį dizainą, kad siurblys išsiurbtų ne tik pagrindines, bet ir sunkiai prieinamas vietas: kampus, tarpus tarp kėdžių, plotus po aukštesniais baldais. Jei namuose laikote besišeriančių gyvūnų, toks siurblys pravers ypatingai, nes jis visus plaukelius surenka preciziškai tiksliai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurie siurblių modeliai specialiai pagaminti kailiniuotų augintinių šeimininkams.

Jei siurbiantis robotas jums paliko gerą įspūdį, plaunami dulkių siurbliai jį sustiprins dar labiau. Plaunami dulkių siurbliai pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip dulkių siurbliai, tik jie grindų švarą perkelia į dar aukštesnį lygį. Šiuolaikiniai plaunami grindų siurbliai nepalieka jokių nešvarumų – net ir riebalų dėmių. Tereikia pasirūpinti švariu vandeniu rezervuare ir švariomis mikropluošto šluostėmis.

Ar robotai siurbliai garantuoja saugumą?

Visi robotų gamintojai saugumui teikia išskirtinio dėmesio. Prietaisuose integruoti jutikliai apsaugo juos pačius ir kelyje pasitaikančius objektus nuo galimų pažeidimų. Plaunami dulkų siurbliai nenukrenta nuo laiptų. Apriboti specialia perimetro juosta, jie nejuda už jos ribų.

Vis dėlto reikia ir savininkų atidumo. Neleiskite robotui dirbti, prieš tai nesurinkę smulkių daiktų ar ilgo pluošto kilimėlių. Tai itin aktualu tiems, kas robotus mėgsta paleisti nuotoliniu būdu arba pagal iš anksto sudarytą grindų valymo grafiką. Paleidę robotą dirbti, taip pat įsitikinkite, kad valomoje patalpoje nėra vaikų ar naminių gyvūnų.

Ką dar reikėtų žinoti prieš įsigyjant grindis valantį robotą?

Atkreipkite dėmesį į pagrindinius pasirinkimo kriterijus: valomos erdvės plotą, siurbiančio roboto šiukšlių konteinerio talpą, filtrus, aukštį ir valdymo būdus. Jei valomas plotas didelis, rinkitės robotą su didesnės talpos baterija ir šiukšlių konteineriu. Jei esate alergiški dulkėms, žiedadulkėms, gyvūnams, atkreipkite dėmesį, ar įrengti HEPA filtrai.

Prieš įsigydami robotą, išsimatuokite sofų ir spintų kojelių aukštį. Rinkitės kuo žemesnį robotą arba įsigykite minkštų kojelių apsaugų. Galiausiai dėmesio vertas valdymas. Plaunami dulkių siurbliai gali pradėti veikti jums nesant namuose, sudarius nuolatinį valymo grafiką. Tokie privalumai pasiekiami pasirinkus valdymą mobiliąją programėle.

Kaip išsirinkti tinkamiausią roboto modelį?

Grindis valančių robotų modelių kasmet daugėja. Tai – gera žinia pirkėjams, nes senesni modeliai greitai atpinga. Tačiau svarstant pasirinkimo galimybes gali susisukti galva. Aleksej Traškin – LazyHouse.lt įkūrėjas, buitinių robotų gamintojų atstovas Lietuvoje – teigia, kad prietaisą rinkdamiesi vien pagal specifikacijas, paveikslėlius ar videomedžiagą, rizikuojate. Dėl šios priežasties LazyHouse.lt komanda sudarė išsamų pasirinkimo gidą. Rekomenduojame jį peržvelgti čia. Perskaičius gidą, verta susisiekti su LazyHouse.lt konsultantais. Jie mielai pasidalins savo žiniomis bei praktinėmis įžvalgomis, kad robotas tarnautų jums, o ne atvirkščiai – jūs robotui.

Reklama