Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rėkyvos progimnazija / Audronis Rutkauskas / Etaplius.lt
Mindaugas LaurinaitisŠaltinis: Etaplius.LT
Rėkyvos progimnazijos naujasis priestatas. A. Rutkausko nuotr.
Rėkyvos progimnazijos bendruomenę šią savaitę pasiekė netikėta žinia – rugsėjo pirmąją 2–8 klasių mokiniai negalės grįžti į beveik baigtą tvarkyti mokyklos pastatą. Kaip portalui Etaplius.lt patvirtino Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, ugdymo procesas greičiausiai ik lapkričio vyks kitur. Pirmokai galės mokytis senajame pastate.
Kaip aiškino vedėja, nuo 2020 m. progimnazijoje vykdomi rekonstrukcijos darbai – statomas priestatas. Šių metų rugpjūčio pabaigoje planuojami progimnazijos priestato rangos užbaigimo darbai – bus pradėtas statinio pridavimo Valstybinei statybų komisijai procesas.
Pasak vedėjos, procesas gali užtrukti iki šių metų lapkričio. Kol formalumai nesutvarkyti, nėra išduotas leidimas įstaigai vykdyti veiklą. Maža to, šiuo metu pradėti ir progimnazijos senojo pastato renovacijos darbai.
„Dėl minėtų priežasčių nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. progimnazijoje nėra galimybės organizuoti ugdymo proceso. 2–8 klasių mokiniams ugdymo procesas nuo šių metų rugsėjo 1 d. laikinai bus organizuojamas likviduotos Normundo Valterio jaunimo mokyklos pastate, Pabalių g. 53“, – aiškino Švietimo skyriaus vedėja.
Švietimo skyriaus vedėja tikina, kad moksleiviams bus užtikrintas pilnavertis ugdymas, bus pasirūpinta ir maitinimu, taip pat – atvežimu į mokyklą.
„Progimnazijos mokiniams bus užtikrintas ne tik ugdymo procesas, kuris bus vykdomas kontaktiniu mokymo proceso organizavimo būdu, bet ir maitinimas, vežimas mokiniams, kurie neturės galimybės savarankiškai nuvykti visuomeniniu transportu į švietimo įstaigos pastatą, esantį adresu Pabalių g. 53“, – užtikrino vedėja.
Normundo Valterio jaunimo mokykla. A. Rutkausko nuotr.
Planai nustebino bendruomenę
Su portalo Etaplius.lt žurnalistais trečiadienį bendravę Rėkyvos progimnazijos bendruomenės nariai nustebę – apie tokius planus jie nieko visą vasarą nežinojo iki šios savaitės pradžios.
„Kaip jie žaidžia šachmatais su žmonėmis, nesuvokiama. Bendruomenė yra tvirta, reikia su ja kalbėtis, gal buvo bijoma, kad neišsilakstytų, todėl apie viską tylėjo iki šiol“, – stebėjosi kalbinti žmonės.
Kaip teigė pašnekovai, prieš išeinant vasaros atostogų, mokyklos vadovai mokytojams pasakė, kad reikia išsikraustyti iš senojo pastato. Tačiau buvo nutylėta, kad į naująjį greičiausiai persikelti iki mokslų metų pradžios nebus galimybės.
„Klausėme pavaduotojos, ar racionalu išsikelti iš senojo pastato, kai naujasis dar nepriduotas, bet mums nieko nepasakė. Per vasaros atostogas mokytojai dirbo, kraustėsi.
Ir dabar sužinojom, kad turėsim keltis į jaunimo mokyklą. Juk ne savaitei ar dviem, bet keliems mėnesiams. Rugpjūčio 17 d. organizuojamas susirinkimas, bet irgi nežinome nei valandos, nei ką mums pasakys“, – teigė bendruomenės nariai.
Jaučiasi atskirti
Kalbėdami su Etaplius.lt žurnalistais, mokyklos bendruomenės atstovai neslėpė apmaudo. Jų nuomone, mokykla miesto valdžios užmiršta ir apleista. Prijungimas pagal teritoriją prie „Saulėtekio“ gimnazijos, pašnekovų nuomone, taip pat naudos neatnešė.
Paleistas 10A maršrutas, pasak mokyklos bendruomenės, naudingas tik pietinio gyventojams, kurie važiuoja į sodus, tuo tarpu moksleiviai juo nesinaudoja.
„Mokykla ant ežero kranto, buvo galima ją išvystyti gamtos mokslams. Bet kažkodėl ji užmiršta, atrodo, kad tie, kurie kerpa juostas atidarymo metu tik užsideda varnelę. Iš vieno miesto pakraščio į kitą mus siunčia, nepalieka galimybės socializuotis“, – teigė mokyklos bendruomenės nariai.
Redakcijos nepatvirtintais duomenimis, po miesto mokyklų reorganizavimo iš Rėkyvos progimnazijos nė vienas moksleivis naujiems mokslo metams nesirinko mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje. Vis dėlto Švietimo skyriaus vedėjos teigimu priėmimo procesas vis dar vyksta ir galutinių rezultatų dar nėra.
„Priėmimas mokytis į Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklas 2022–2023 m. m. šiuo metu dar yra vykdomas. Detalią informaciją galėsime pateikti tik po rugpjūčio 25 d.“, – teigė Edita Minkuvienė.
Rėkyvos progimnazija. A. Rutkausko nuotr.
Karaliaus rokiruotė
Stebina ir tas faktas, kad Rėkyvos progimnazijos ilgametis buvęs direktorius dabartinei miesto valdžiai neįtiko ir pernai prieš pat naujus mokslo metus buvo atleistas praradus pasitikėjimą.
Kaip buvo rašoma savivaldybės pranešime, audito metu buvo nustatyta, kad Šiaulių Rėkyvos progimnazijos direktorius nesilaikė Darbo kodekso reikalavimų veikti sąžiningai ir nepiktnaudžiauti teise. Todėl meras Artūras Visockas atšaukė direktorių iš pareigų.
Panašius prasižengimus padarė dar dviejų miesto ugdymo įstaigų vadovai, tačiau jiems skirti tik įspėjimai. Atleistas tik Rėkyvos progimnazijos direktorius.
„Toks direktoriaus nesąžiningas, aplaidus ir akivaizdžiai piktnaudžiaujantis vadovo teise veikimas ne įstaigos naudai negali būti laikomas vertu tolesnio pasitikėjimo“, – buvo rašoma Šiaulių miesto savivaldybės išplatintame pranešime.
Laikinuoju vadovu tada paskirtas Gytarių progimnazijos direktorius. Pernai rugsėjį paskelbtas konkursas direktoriaus pareigoms užimti. Pretendentų atrankos data – 2022 m. sausio 26 d.
Redakcijos žiniomis, konkurse galimai dalyvavo tik vienas dalyvis, kuris ir laimėjo – tuomet dar tik pradėtos likviduoti Normundo Valterio jaunimo mokyklos vadovas Nerijus Kundrotas.
Pagal teisės aktus, miesto meras vienašališkai gali atleisti biudžetinių įstaigų vadovus, praradusius pasitikėjimą, be Tarybos pritarimo.
Vadovas nekomentuoja
Rėkyvos progimnazijos vadovų prašėme pakomentuoti, kokia situacija vyksta mokykloje ir kodėl apie nesklandumus mokyklos bendruomenė nėra informuojama. Į atsiųstus klausimus raštu Etaplius.lt žurnalistas sulaukė skambučio telefonu. Neprisistatęs asmuo išdėstė tokią poziciją.
„Gavau Jūsų rašinėlį, reikalavimą kažką paaiškinti. Nėra ką aiškinti. Kai Vyriausybė priims pastatą, tada ir bus galima paskaityti Etaplius ar kitur. Dabar tik kalbos“, – telefonu nemaloniai kalbėjo neprisistatęs vyras.
Paprašius patikslinti, kas skambina, asmuo pasiteiravo, kam buvo siųstas laiškas. Priminus, kad žurnalistai kasdien siunčia ne vieną laišką ir bendrauja su daug pašnekovų, skambinęs asmuo pasakė: „Dėl Rėkyvos čia“.
Kaip informavo Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybės Viešųjų ryšių koordinatorius, 2022 m. rugpjūčio 31 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykla baigia savo veiklą, ji bus išregistruota iš Švietimo ir mokslo institucijų registro, Juridinių asmenų registro. Minėtos mokyklos mokiniai nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. jau mokysis kitose Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose.