Rėkyvos ežero tiltas bado poilsiautojų akis (papildyta seniūno komentaru)

Rėkyvos ežero tiltas bado poilsiautojų akis (papildyta seniūno komentaru)
Šiauliai
Rėkyvos ežero tiltas / Audronis Rutkauskas / Etaplius.lt
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pernai suremontuota Rėkyvos ežero tilto dalis vėl griūna. Užlipti ant tilto gali pavykti ne visiems. Vanduo semia pernai paklotą praėjimą prie kranto.

Etaplius.lt skaitytojai kreipėsi su nusiskundimu, kad Rėkyvos ežero tiltas vėl griūna, prie kranto esanti tilto dalis vėl paplauta, semiama vandens. Tiltas buvo remontuotas pernai vasarą. Iki tol kelis metus stovėjo taip paplautas ir sunkiai praeinamas. Šiauliečiai stebisi, tikriausiai miesto valdžia iki Rėkyvos ežero nuvyksta retai, tad nemato problemų.

Prašėme situaciją įvertinti savivaldybės atstovų. Gavę atsakymą, papildysime.

Papildyta 09:30 val.

Rėkyvos seniūno Audronio Ribikausko komentaras.

„2021 metais per pavasarines audras senasis prietiltis buvo sulaužytas, viena jo dalis nunešta į ežerą, vietoj jos uždėtos betoninės plytelės greitai tapo nestabilios (užlipus svyruodavo). Išspręsti problemą buvo pavesta Rėkyvos seniūnijai.

Prietilčio gamyba iš anksto planuota nebuvo, todėl ir lėšų tam nebuvo numatyta. Pagalbos prašėme vietinių verslininkų ir bendruomenės narių. Metalo konstrukciją pagamino ir gaminį surinko Feliksas Ramonas, medines (ąžuolines) dalis pagamino ir padovanojo Vaidotas Dijokas.

Kadangi įrenginys buvo sunkus, surinktą prietiltį užkėlėme į vietą ir pritvirtinome su progimnazijos bendruomenės atstovų pagalba. Naujas prietiltis buvo pritvirtintas 2021 metais birželio mėn. 1 dieną, nei Šiaulių miesto savivaldybės lėšų, nei Rėkyvos seniūnijos lėšų visiškai nebuvo panaudota.

Prieš tai palei prietiltį buvo sustatyta akmenų juosta, turėjusi apsaugoti krantą nuo bangų poveikio. Šis darbas taip pat nemokamai atliktas visuomenininkų. Ežero vandens lygis kelis metus buvo žemas.

2022 metų pavasarį ir vasaros pradžioje dėl gausių kritulių ežero vandens lygis gerokai pakilo. Visas prietiltis atsidūrė po vandeniu. Dalis kranto išplauta.

Šiuo metu vandens lygis ežere mažėja, prietiltis jau virš vandens.

Toje vietoje, manyčiau, reikalingas statinys, pvz., krantinė, kuris būtų neišplaunamas. Užpylimas akmenimis ir  biriomis medžiagomis nebegelbėja. Bangos greitai viską išplauna. Teikiant pasiūlymus kitų metų Šiaulių miesto biudžeto projektui, siūlysime numatyti lėšų ilgalaikiam sprendimui.“

 

Turite ką papasakoti? Kreipkitės redakcija@etaplius.lt – mums nėra mažos naujienos!