Rimanto Bagdono turnyras sukvietė atletus iš 12 valstybių

Valdo Malinausko nuotraukos

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.

251280

Savaitgalį Šiauliuose vyko tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo imtynių turnyras. Varžybose galynėjosi 17-20-ies metų imtynininkės ir graikų romėnų imtynių atletai iš 12 valstybių – Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Vengrijos, Izraelio, Kazachstano, Norvegijos, Lenkijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Šiaulių sporto gimnazijos sporto komplekse šeštadienį vyko iškilminga atidarymo ceremonija. Jos metu Šiaulių miesto mero pavaduotoja Simona Potelienė pasveikino turnyro šeimininką Rimantą Bagdoną, padėkojo už jo indėlį į Šiaulių ir Lietuvos sportą, sportininkams linkėjo sėkmingų varžybų, o žiūrovams įsimintinų akimirkų.

Rimantas Bagdonas priminė visiems sklandų Šiaulių sporto gimnazijos sporto komplekso projekto įgyvendinimą, kur imtynininkai yra visada laukiami ir turi puikias sąlygas. Sporto legenda taip pat padėkojo Šiaulių miesto savivaldybei ir gimnazijai už didelį indėlį organizuojant šį turnyrą.

Pirmąją turnyro dieną vyko graikų romėnų imtynių 10 svorio kategorijų ir 5 moterų imtynių finalinės rungtynės.

Sekmadienį merginos varžėsi dar dėl 5 medalių komplektų likusiose svorio kategorijose.

Graikų-romėnų imtynių komandinėje valstybių įskaitoje lietuviai užėmė 1 vietą tarp 8 valstybių:

Nugalėtojais tapo Adomas Grigaliūnas (67 kg), Rokas Čepauskas (72 kg), Damian Matveiko (87 kg) ir Simas Viliūlis (97 kg). Antras vietas užėmė Vilius Adomavičius (60 kg), Donatas Rindeikis (63 kg), Kipras Puikis (67 kg), Kipras Gvozdas (87 kg) ir Igor Kabadeicev (130 kg). Trečias vietas iškovojo Dovydas Deveikis(55 kg), Ronald Čužinov (77 kg), Platon Špolianskij (82 kg) ir Klaudijus Čipas (130 kg).

Moterų imtynių komandinėje valstybių įskaitoje lietuvės užėmė 2 vietą tarp 6 valstybių. Pirmas vietas iškovojo šiaulietės Gabija Dilytė (53 kg) ir Laura Stanelytė (55 kg), antrą vietą iškovojo Iveta Česnauskaitė (68 kg), o 3 vietas užėmė Kamilė Šernauskaitė (50 kg) ir Gabrielė Dilytė (57 kg). Lietuvaites treniruoja Aivaras Kaselis, Tatsiana Bokhan ir Gailutė Duršaitė Štočkuvienė. Visos čempionės ir prizininkės mokėsi arba mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, dauguma atstovauja Šiaulių sporto centrą „Atžalynas“.