Rietavo Oginskių kultūros muziejuje atidaryta Juozo Vosyliaus tapybos darbų paroda

Muziejuje-paroda-(5)-27393
Rietavas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rietavo savivaldybės inf.

Vargu ar atrastume bent vieną Rietavo kultūros puoselėtoją, kuris nebūtų girdėjęs klaipėdiškio dailininko Juozo Vosyliaus vardo. Prieš keturis dešimtmečius šio talentingo tapytojo monumentalios freskos papuošė tuometinio Rietavo TŪT technikumo aktų salės, skaityklos ir laiptinių sienas. Jo sukurtos freskos „Kng. Oginskių genealoginis medis“ ir „Kng. Oginskių Rietavui ir Lietuvai“ tapo vizitine Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus kortele. J. Vosyliaus tapybos darbų parodos pristatymu 1999 m. rugsėjo mėn. prasidėjo ir tuo metu dar neįteisinta Rietavo muziejaus veikla. Vėliau specialiai Rietavui dailininkas sukūrė įsimintinus Mykolo Kleopo Oginskio, Marijos de Neri, Motiejaus Valančiaus, Lauryno Ivinskio, Alfonso Jocio, Mildos Vyšteinaitės portretus. Daugelis muziejaus lankytojų ir šiandien prisimena prieš ketvertą metų eksponuotą tapytojo parodą „Rojaus sodai“.

Ruošiantis pasitikti Adventinį laikotarpį Juozas Vosylius sutiko muziejuje pristatyti dar vieną įspūdingą tapybos darbų parodą „Žydintys ir lūžtantys horizontai“. Didžioji dalis šios parodos pasižymi žydinčio pasaulio sakralumu ir harmonija, o raktiniame paveiksle „Lūžtantys horizontai“ vaizduojamas šiurpus apokaliptinio tamsybių siautėjimo pasekmių peizažas.

Paroda Rietavo Oginskių kultūros muziejuje atidaryta lapkričio 29 d. Apie autorių ir jo kūrybą papasakojo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, savo mintimis apie atidarytą tapybos darbų parodą dalinosi Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos dailės skyriaus mokytojas Tomas Danilevičius ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus direktorius Antanas Ivinskis. Parodos atidaryme taip pat dalyvavo UAB „Reval baldai“ direktorius Rimas Kurlavičius, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Antanas Gutkauskas, Rietavo savivaldybės tarybos nariai, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai ir kt.