Rietave vyko Kunigaikščių Oginskių taurės konkūrų varžybos

Rietave vyko Kunigaikščių Oginskių taurės konkūrų varžybos
Rietavas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rietavo savivaldybės inf.

Rugsėjo 17 d. VšĮ „Rietavo žirgynas“ visą dieną vyko Kunigaikščių Oginskių taurės konkūrų varžybos. Žirgyno teritorijoje buvo galima pasigrožėti projekto „Saulėto oranžinio traukinuko kelionė per Lietuvą“ paruošta kompozicija. Šventės atidarymo metu visiems dalyviams gero starto ir didžiausios sėkmės linkėjo VšĮ „Rietavo žirgynas“ direktorius Rimantas Gricevičius ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Pertraukų metu žiūrovus džiugino Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivių pasirodymas ir Rietavo savivaldybės kultūros centro Medingėnų filialo vokalinio ansamblio (vad. Ilma Žilienė) atliekamos dainos.

Pirmajame „Debiutantų konkūre“ startavo 22 dalyviai, o dalyviams reikėjo įveikti iki 40 cm siekiantį kliūčių aukštį. 1 vietą iškovojo Eimantė Bartkevičiūtė ir Žuvėdra (Juknaičiai), 2 – Augustė Naujokaitė ir Žuvėdra (Juknaičiai), 3 – Erika Račkauskaitė ir Hera (Kaunas), 4 – Liepa Gricevičiūtė ir Kuršė (Rietavas), 5 – Gytis Vilimas ir Kolta (Rietavas). Prizininkai apdovanoti taurėmis ir rozetėmis.

Antrajame dviejų fazių „Rietavo žirgyno taurės“ konkūre, kuriame kliūčių aukštis siekė iki 65 cm, susirungė net 39 dalyviai. 1 vietos nugalėtoja tapo rietaviškė Emilija Pociūtė su Ketoma, 2 – Urtė Blekaitytė su Hatora (Juknaičiai), 3 – Viktorija Plauškaitė su Meilute (Priekulė), 4 – Emilija Bartkevičiūtė ir Rosara (Šilutės r.), 5 – Kamėja Kabankova ir Kanzas (Klaipėdor r.). Prizininkams atiteko taurės, piniginiai prizai ir rozetės.

Didėjančio sunkumo konkūre „Rietavo kraštiečių klubo taurė“ kliūčių aukštis siekė iki 90 cm. Savo jėgas šiame konkūre išbandė 27 duetai. 1 vietos nugalėtoja tapo Rustė Mazrimaitė ir Sidabras (Šiaulių r.), 2 – Mantas Šeškas ir Celebrity (Palanga), 3 – Zigmas Širvinskas ir Kaszmir (Jonavos r.), 4 – Viktorija Plauškaitė ir Lamanšas (Priekulė), 5 – Neda Sipavičiūtė ir Šermukšnis (Juknaičiai). Prizininkams apdovanoti taurėmis, piniginiais prizais ir rozetėmis.

Ketvirtajame „Mero taurės“ konkūre kliūčių aukštis siekė iki 110 cm. Iš 14 dalyvavusių duetų 1 vietą, po persirungimo, pelnė Mileta Butkutė ir Reivas (Priekulė), 2 – Sandra Tamkevičiūtė ir Queen Delayla (Jonavos r.), 3 – Ula Mažeikytė ir Žabo (Priekulė), 4 – Viktoras Pocius ir Ali Baba (Klaipėdos r.), 5 – Liepa Valantavičiūtė ir Žiedas (Priekulė). Visiems prizinių vietų nugalėtojams atiteko piniginiai prizai ir taurės.

Paskutiniajame konkūre „Kunigaikščių Oginskių taurė“ dalyvavo 9 duetai. Šiame konkūre, kuriame kliūčių aukštis siekė iki 90 cm, susirungė raiteliai su žemaitukų veislės žirgais. 1 vietą iškovojo rietaviškė Emilija Pociūtė ir Kana, 2 – Urtė Šveistytė ir Žirmūnas (Radviliškio r.), 3 – Viktoras Pocius ir Ketoma (Rietavas), 4 – Rustė Mazrimaitė ir Sidabras (Šiaulių r.), 5 – Emilija Pociūtė ir Vėjas (Rietavas). Konkūro prizinių vietų nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir piniginiais prizais.