Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rietavo savivaldybės nuotr.
EtapliusŠaltinis: Rietavo savivaldybė
Gražiausiais sveikinimais bei praėjusių metų džiaugsmais su rietaviškiais dalinosi Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. „25-tus metus žingsniuoja savivaldybė ir gražia tradicija tapo metų pabaigoje susirinkti, pasakyti gerą žodį, pasidžiaugti vieni kitais ir palinkėti gražių artėjančių metų. Savivaldybė apima daug sričių, tad dėkoju visiems už gražius praėjusius metus, bendrystę, gerą žodį, padarytus žingsnius, kad mes gyventume gražiau, tvarkingiau, prasmingiau. Linkiu visiems gerų, sveikų ir taikių artėjančių Naujųjų metų“, – linkėjo Savivaldybės meras. Sveikinimo žodį tarė ir gerų artėjančių Naujųjų metų rietaviškiams linkėjo ir svečiai – Lietuvos Respublikos Seimo narys Jurgis Razma, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Varkalys, Rietavo parapijos klebonas Narsutis Petrikas.
Padėkos vakaras prasidėjo padėka jaunam sportininkui, kurio pasiekimai džiugina visą Rietavą. Rietaviškis Martynas Norkus baigė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, vėliau studijavo transporto priemonių inžineriją Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, atostogų metu dirbo užsienyje. Sportas jo gyvenime atsirado visai netikėtai prieš 11 metų, kai vienas draugas per vasaros atostogas pasiūlė išbandyti gatvės gimnastiką. Motyvacijos ir reikiamų žinių Martynas sėmėsi žiūrėdamas pasaulinio lygio atletų vaizdo įrašus per internetines platformas. Jis nuo pat pradžių kėlė sau labai aukštus standartus ir sudalyvauti varžybose nusprendė tik visai neseniai. 2023 m. rugsėjo 23 d. Jonavoje (debiutas) dalyvavo Lietuvos jėgos trikovės čempionate ir 105 kg kategorijoje iškovojo 3 vietą. 2024 m. balandžio 5–7 d. Lietuvos jėgos trikovės čempionate Druskininkuose 105 kg svorio kategorijoje Martynas tapo Lietuvos čempionu, absoliučioje įskaitoje tarp visų svorio kategorijų dalyvių iškovojo 2 vietą (atkėlimo rungtyje pagerino šios svorio kategorijos Lietuvos rekordą). 2024 m. spalio 19 d. Lietuvos jėgos trikovės čempionate Druskininkuose 105 kg kategorijoje iškovojo 2 vietą. Martynui Norkui įteikta padėka už sportinius rezultatus, indėlį į sporto bendruomenės telkimą ir pasirinktos sporto šakos populiarinimą bei Rietavo vardo garsinimą.
Pirmasis padėkos angelas nusileido į Pranciškos Salienės rankas. Baigusi Vilkijos vidurinės mokyklos dešimt klasių, ji išvažiavo į Kauną, ten baigė vienuoliktą klasę, pradėjo dirbti kojinių fabrike mokine. Dirbdama įstojo į Politechnikos instituto Lengvosios pramonės fakultetą, po trijų kursų perėjo į Maisto pramonės technikumą ir sėkmingai jį baigė. Atostogaudama Palangoje susipažino su būsimu vyru – Alfonsu Saliu, kuris dirbo Rietavo žemės ūkio technikumo dėstytoju. Taip likimas Pranutę atvedė į Rietavą, kuriame ji pradėjo dirbti visuomeninio maitinimo direktore, įstojo neakivaizdžiai studijuoti į Politechnikos institutą, kur įgijo inžinierės technologės specialybę. Šeimyninis gyvenimas padovanojo du sūnus: Ramūną ir Vaidą. Visuose gyvenimo išbandymuose, iššūkiuose Pranciškos gyvenime buvo daina – 1969 m. ji pradėjo lankyti Rietavo savivaldybės kultūros centro chorą ir ten dainavo 42 metus. Pranciška – ilgametė ir aktyvi choro dainininkė, dalyvavusi daugybėje chorinės muzikos ir kitokiuose renginiuose. Su choru atstovavusi Rietavą Dainų šventėse, apskrities ir kituose renginiuose, yra aktyvi visuomenininkė ir kultūros puoselėtoja. 1989 m. pradėjo giedoti Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios chore, kuriame gieda ir iki šiol. Nuo Rietavo trečiojo amžiaus universiteto įsteigimo yra aktyvi jo narė, visuomenininkė, kultūrinio gyvenimo puoselėtoja. Deganti optimizmu, pavydėtina energija Pranciška Salienė yra ne tik chorinės muzikos atlikėja, puoselėtoja ir populiarintoja, bet ir užkrečiantis optimizmo, žingeidumo, atsakingumo pavyzdys.
Antrasis padėkos angelas įteiktas Rimai Pleškienei – visą gyvenimą šokiui atidavusiai rietaviškei, kuri nuo pat mokyklos suolo žinojo, kad bus šokių mokytoja. Tik baigusi 8 klases, tėvų leidžiama ir palaikoma, Rima choreografijos studijas pradėjo Telšiuose. Iškart po mokslų baigimo jaunoji choreografė gavo paskyrimą dirbti Janapolės kultūros namuose ne tik choreografe, dramos būrelio vadove, bet ir direktore. Sulaukusi kvietimo dirbti Rietavo savivaldybės kultūros namuose, Rima kartu su vyru grįžo į Rietavą, kur įvairaus amžiaus šokių kolektyvus subūrė ir kultūros namuose, ir tuometiniame Rietavo technikume bei šokio pamokas vedė dabartinėje Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Šiemet vienas iš kolektyvų – vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“ – minėjo 30-ies metų veiklos sukaktį. Šiam kolektyvui Lietuvos nacionalinis kultūros centras suteikė II kategoriją, kuri suteikiama įvertinus pasiruošimą ir dalyvavimą Dainų šventėje, kolektyvo meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus. Aštuntus metus choreografė vadovauja Rietavo trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvui „Ringė“. Su šiuo kolektyvu taip pat aktyviai koncertuoja ne tik Rietave, bet ir už savivaldybės ribų. Bene daugiau kaip prieš dešimtmetį ji sugalvojo „peršokti“ iš liaudiško šokio į istorinius šokius ir parengė XIX amžiaus dvaruose šoktų šokių programą. Apie jos darbštumą, atsidavimą ir meilę darbui kalba jos darbai, pasiekimai, kolektyvų nariai. Rimos ilgamečio darbo, kuris skaičiuojamas daugiau kaip 40 metų, vaisiai reikšmingi visam Rietavui ir jo istorijai.
Trečiasis padėkos angelas atiteko Aldonai Mickuvienei – ilgametei Rietavo savivaldybės kultūros centro kūrėjai, choreografei, pedagogei. Per daugiau nei 40 kūrybinio darbo metų Rietavo savivaldybės kultūros centre Aldona į gyvenimą išleido daug vaikų, kurie susipažino su šokiu ir jį pamilo. Aldona nuo pat pradžių žinojo, kuo ji nori būti gyvenime – jau nuo pirmos klasės pati lankė šokių pamokas. Tad baigus mokyklą buvo aišku, kuo norinti būti, choreografijos mokslus tęsė Vilniuje. Baigusi mokslus grįžo į Rietavą. Per gražų profesinio darbo laikotarpį choreografijos paslaptis atskleisti padėjo ne tik kultūros centro, bet ir mokyklų moksleiviams, buvusio Rietavo tarybinio ūkio-technikumo studentams. Šiuo metu Aldona vadovauja mergaičių šokių kolektyvui, kurį sudaro dvi grupės vaikų, ir moterų šokių kolektyvui „Šarkelės“. Pastarasis kolektyvas skaičiuoja vienuoliktus metus. Šiemet kolektyvas dalyvavo 100-metį mininčioje Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“, o metų pradžioje kartu su kitais Rietavo savivaldybės kultūros centro kolektyvais dalyvavo LRT laidos „Duokim garo“ filmavime Vilniuje. Prieš daugiau nei porą metų Aldona Mickuvienė atrado naują pomėgį – taškavimą, o po kolegės raginimų – 2022 m. gruodžio mėn. surengė viešą darbų parodą „Po tašką“. Parodoje „Po tašką“ buvo eksponuojamos ir Aldonos sukurtos sapnų gaudyklės. Dėl ligos renginyje nominantė negalėjo dalyvauti, tad jai skirtą padėkos angelą atsiėmė Aldonos Mickuvienės sūnus Mindaugas.
Paskutinysis padėkos angelas nusileido į Nerijaus Jasinsko rankas. Nerijus gimė Kretingoje, o būdamas septynerių metų pradėjo savo muzikinę kūrybinę kelionę Kretingos meno mokykloje, vėliau – Stasio Šimkaus konservatorijoje. Dar būdamas moksleivis buvo pakviestas prisijungti prie Palangos orkestro. Studijuoti pasirinko profesionalaus muziko kelią Klaipėdos universiteto Menų fakultete, kur įgijo muzikos bakalauro ir magistro laipsnius. Dar studijuodamas gavo kvietimą dirbti Klaipėdos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestro inspektoriumi-orkestro muzikantu, kartu ėjo ir Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus meno vadovo pareigas. Laisvu nuo studijų metu dainavo Kretingos kameriniame chore. 2011 m. tuometinė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė pakvietė Nerijų dirbti į mokyklą, jis 9 metus buvo klarneto ir saksofono klasės mokytojas. Jau tada atsiskleidė jo aktyvi asmenybė ir dalyvavimas Rietavo savivaldybės kultūriniame gyvenime. Nerijus aktyviai dirbo ne tik Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje, bet ir Rietavo savivaldybės kultūros centro Daugėdų filiale, o nuo 2018 metų eina Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pareigas. Šios mokyklos bendruomenė ne tik atstovauja, bet ir puikiai reprezentuoja Rietavo savivaldybę. 2023 m. jis subūrė Rietavo miesto Bogdano Oginskio orkestrą, kuriam vadovauja ir diriguoja. Laisvalaikiu Nerijus mėgsta dirbti su 3D spausdintuvais, kuria garso ir vaizdo projektus, žvejoja, tyrinėja senus Rietavo krašto žemėlapius ir su metalo detektoriumi mėgsta ieškoti „lobių“, kartu su draugu Vytautu Kažukausku savaitgaliais muzikuoja ir veda asmenines šventes. Nerijaus entuziazmas, užsidegimas ir nuoširdus darbas formuoja ir puoselėja Rietavo krašto kultūrinį veidą, daro jį ryškiu, atpažįstamu ir puoselėjančiu kultūrinį paveldą.
Apdovanojus visus vakaro nominantus vakarą tęsė grupės „Il Senso“ narių dueto – Laimono Bendaravičiaus ir Indrės Anankaitės – koncertas su gyvo garso grupe. Renginio metu taip pat džiugino šokio teatro „Judesio erdvė“ pasirodymai. Padėkos vakaro metu surinktos lėšos, kaip ir kasmet, bus skirtos sergantiems vaikams Savivaldybėje paremti.