Riaušių prie Seimo byloje teismas apklaus du nukentėjusius Seimo narius

64648047ebd7420230517zged055
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Riaušių prie Seimo bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį į posėdį liudyti kviečia du per 2021 metais vykusias riaušes nukentėjusius Seimo narius.

Šaukimai atvykti į teismą yra išsiųsti Sergejui Jovaišai ir Vytautui Kernagiui. 

Baigus anksčiau pradėtą kito nukentėjusiojo apklausą ir apklausus abu Seimo narius bus baigtos nukentėjusiųjų apklausos, BNS pranešė teismo atstovas Giedrius Janonis.

„Nukentėjusiųjų apklausos baigiamos“, – BNS sakė teismo atstovas.

Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24 500 eurų sumai.

Teismas jau yra pradėjęs liudytojų apklausas.

Per ikiteisminį tyrimą byloje buvo apklausta 317 liudytojų, tarp jų – 40 Seimo narių.

Kaip skelbta, S. Jovaišai protestuotojai neleido išvykti iš Seimo, aptaškė jo automobilį dažais. Agresyviai nusiteikę mitingo dalyviai į konservatorių sviedė Lietuvos vėliavą.

Politikas žiniasklaidai yra pasakojęs, kad kažkas iš susirinkusiųjų griebė už automobilio veidrodėlio, barškėjo ir mašinos šonai. Paskui policija praskynė kelią ir S. Jovaiša išvažiavo. 

V. Kernagis yra pasakojęs, kad judėjo link išėjimo iš Seimo ir priėjus jį, apsauga pasakė, kad yra duotas įsakymas neišleisti žmonių iš parlamento.

Vėliau jam išėjus iš Seimo ir pabandžius judėti automobiliu, jo mašina buvo apsupta susirinkusiųjų. Parlamentaras sakė, kad jam buvo baisu, nes automobilis buvo trankomas ir daužomas, apibraižytas.

Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Bylą teismas pradėjo nagrinėti pernai balandį.