Riaušių prie Seimo byloje kaltinamajam A. Kandrotui skirtas pasižadėjimas neišvykti

69b0548ffa61b60b8c046a795856773977ebb830
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Riaušių prie Seimo byloje teisiamam kaltinamajam Antanui Kandrotui, pravarde Celofanas, Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį vėl paskyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Tai per posėdį trečiadienį pranešė teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis.

„Antanui Kandrotui skirti rašytinį pasižadėjimą neišvykti, įpareigojant neišvykti iš savo naujai nurodytos gyvenamosios vietos“, – sakė teisėjas. 

Anksčiau A. Kandrotui skirtą kitą kardomąją priemonę – namų areštą – liepos pabaigoje panaikino Vilniaus apygardos teismas. Tuomet galutine ir neskundžiama nutartimi jis nusprendė, kad ši kardomoji priemonė yra neteisėta ir nepagrįsta, viena griežčiausių kardomųjų priemonių pernelyg suvaržo kaltinamojo teises.

Namų areštas vyrui buvo paskirtas už pasišalinimą iš teismo salės be teismo leidimo.

Per posėdį trečiadienį J. Jaglinskis taip pat pranešė, kad teismas nusprendė nenagrinėti kitos kaltinamosios, Astros Genovaitės Astrauskaitės, pakartotinio prašymo nušalinti trijų teisėjų kolegiją, nes pareiškime nėra naujų nušalinimo aplinkybių.

„Nušalinimą kartoti tais pačiais pagrindais nėra pagrindo, paliekam nenagrinėtu“, – sakė teisėjas.

Tuo metu advokatas Renas Bradūnas paprašė teismo savo ginamajam Rolandui Strežui grąžinti iš jo paimti revolverį. Teisėjas J. Jaglinskis, atmesdamas šį prašymą sakė, kad prašymų stadija yra baigta.

Teisme toliau tęsiamos kaltinamųjų apklausos.

Šioje byloje 87 asmenys kaltinami dėl 2021 metų rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių. Byloje yra 25 nukentėjusieji ir 242 liudytojai iš visos Lietuvos. Šiemet iš viso numatyta surengti 16 teisiamųjų posėdžių.

Remiantis teismų sistemos duomenimis, vien be teismo posėdžiuose proceso dalyvių pareikštų ir teisėjų kolegijos salėje išspręstų prašymų, per pastaruosius mėnesius papildomai jau buvo išspręsta beveik 200 įvairaus pobūdžio proceso dalyvių prašymų, tarp jų – leisti išvykti iš šalies, leisti dalyvauti procese nuotoliniu būdu, susipažinti su baudžiamosios bylos medžiaga, prašymai pakeisti gynėją ir kiti. Taip pat priimta daugiau nei 40 nutarčių dėl laikino nuosavybės teisės apribojimo.

Riaušių prie Seimo baudžiamoji byla Vilniaus miesto apylinkės teismą pasiekė sausį, dėl itin didelio proceso dalyvių skaičiaus ir ypatingai didelės apimties ji pripažinta galinčia užsitęsti, bylai nagrinėti sudaryta trijų teisėjų kolegija.

Visi kaltinamieji į posėdžius, kaip įprasta, nesusirenka. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje, vienam jų yra paskelbta paieška.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, riaušių metu kai kurie asmenys tai ir darė, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.