Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS / Fotobankas nuotr.
Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA
Teismas paskelbė, kad anksčiau iš teismo posėdžio savavališkai pasišalinusiems asmenims skirtos piniginės baudos nuo 300 iki 500 eurų, kaltinamiesiems Antanui Kandrotui, pravarde Celofanas, ir Andrejui Lobovui skirtos ir kardomosios priemonės – namų areštas.
Gegužės 17 d. dalis kaltinamųjų byloje, išgirdę, kad teismas nenušalino nuo bylos nagrinėjimo teisėją Mindaugą Striauką, savavališkai pasišalino iš teismo salės.
Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Remigijus Matevičius šiems kaltinamiesiems pasiūlė skirti 1,5 tūkst. eurų baudas, o vienam iš kaltinamųjų A. Kandrotui-Celofanui skirti kardomąją priemonę – suėmimą.
Teismas šį prokuroro prašymą tenkino iš dalies. Kaip trečiadienį pranešė bylą nagrinėjantis teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis, teismas nutarė, kad gegužę iš posėdžio pasišalinusiems 18-kai kaltinamųjų skirtos piniginės baudos.
16-kai kaltinamųjų skirtos 300 eurų dydžio baudos, tarp jų – ir A. Kandrotui-Celofanui.
Dviem kaltinamiesiems skirtos 500 eurų dydžio baudos, vienas jų – įvairių protesto akcijų nuolatinis dalyvis A. Lobovas.
Teismas taip pat nutarė paskirti A. Kandrotui-Celofanui kardomąją priemonę – namų areštą. Kaltinamasis įpareigotas nuo 21 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje Kauno rajone, kardomosios priemonės taikymo laikotarpis – 6 mėnesiai.
Kardomąją priemonę – namų areštą – teismas paskyrė ir A. Lobovui. Jis taip pat įpareigotas nuo 21 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje Jonavoje, kardomosios priemonės taikymo laikotarpis – 6 mėnesiai.
Be to, trečiadienį teismas tenkinantis vienos iš kaltinamųjų byloje Lauros Leščinskaitės prašymą grąžinti jai asmens dokumentus. Tiesa, kaip paskelbė teismas, jai ir toliau taikomas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Išskirtinė byla
Kaip anksčiau teigė Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Viktorija Šelmienė, riaušių prie Seimo baudžiamoji byla dėl jos apimties, proceso dalyvių skaičiaus pripažinta galinčia užsitęsti. Teismo pirmininkė prognozuoja, kad šiemet ši byla nebus išnagrinėta.
Dėl didelio bylos dalyvių skaičiaus teisme sustiprinta asmenų patikra ir reguliuojami lankytojų srautai, todėl norintys stebėti posėdžius žiūrovai privalės pateikti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, o tokių dokumentų neturintys asmenys į teismą nebus įleidžiami.
Tvarką teisme taip pat padės užtikrinti papildomos policijos ir VST pareigūnų pajėgos.
Mitingas dėl COVID-19 ribojimų išaugo į riaušes
Vilniaus apygardos prokuratūra 2021 m. riaušių prie Seimo bylą teismui perdavė nagrinėti šių metų sausio 9 d. byloje kaltinimai yra pareikšti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką.
Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs A. Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavę A. Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir VST pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
ELTA primena, kad 2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.