Riaušių byloje liudijęs V. Kernagis: abu su sūnumi patyrėme šoką

0116ppel715420240116
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį tęsė 2021 m. riaušių prie Seimo nagrinėjimą. Teismo posėdyje liudijęs Seimo narys, nukentėjusysis Vytautas Kernagis tvirtino bandęs išvykti iš Seimo, tačiau protestuotojų minia jam to padaryti neleido. Politikas pasakojo, kad tiek jis, tiek ir jo 8-erių metų sūnus tąkart patyrė šoką.

V. Kernagis teisme, prisiminęs 2021 m. rugpjūčio 10 d. įvykius, tvirtino, kad po Seimo posėdžio su savo 8-erių metų sūnumi bandęs išvykti iš parlamento automobiliu.

„Ėjome su sūnumi iki automobilio, kuris buvo prie Seimo. Bandėme išvažiuoti, bet buvome žmonių apsuptyje. Buvo išsakomi raginimai išeiti pasikalbėti, bet kadangi buvau su 8-erių metų sūnumi, tai kaip tėvas supratau, kad reikia apsaugoti vaiką. Supratau, kad gali kilti pavojus“, – liudijo V. Kernagis.

Politikas prisiminė, kad viena iš protestuotojų prišoko prie automobilio lango ir šaukė jo vaikui, kad „tavo tėvas yra blogis“.

„Vaikui prie stiklo prilipusi moteris šaukė, kad „tavo tėvas yra blogis, tavo tėvas yra blogas“ ir taip toliau. (...) Automobilį žmonės trankė, bandė atidaryti duris, bagažinę. Automobilis buvo įvairiai liečiamas, trankomas, buvo stengiamasi, kad mes išliptume“, – pasakojo parlamentaras.

Galiausiai Seimo narys teigė paskambinęs savo kolegoms parlamente. Anot V. Kernagio, prie jo automobilio atėjo pareigūnai, kurie palydėjo jį ir jo sūnų į parlamentą atgal.

„Gyvą koridorių padarė pareigūnai ir mes nuėjome atgal į Seimą. Apie 18 valandą tai įvyko. Seime buvome iki 21 valandos“, – tvirtino V. Kernagis.

Anot nukentėjusiojo, vėliau jis su sūnumi grįžo prie automobilio, kuris, pasak V. Kernagio, buvo apgadintas.

„Radome kiaušiniais apmėtytą automobilį, į automobilį užgesintos nuorūkos, automobilis apspjaudytas“, – pasakojo Seimo narys.  

V. Kernagis neslėpė, kad tiek jis, tiek ir jo sūnus dėl protestuotojų veiksmų patyrė šoką.

„Vaikas buvo šoko būsenoje, klausė, kas dabar bus, kaip mes išeisime“, – aiškino parlamentaras.

Jis tvirtino, kad byloje civilinio ieškinio neteikė.

Kaltinimai pateikti 87 asmenims

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs A. Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.