PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Balandžio 11 d. 13:03

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – išskirtinė konferencija

Šiauliai

Zitos Katkienės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


79443

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje vyko konferencija „Tarpdisciplininis sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimas vidaus ligų diagnostikoje ir gydyme“. Konferenciją, skirtą visų specialybių gydytojams ir slaugytojoms, rengė Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė bei Pažangiosios medicinos draugija.


Foto galerija:

5caf0e2ba14cf.jpg
5caf0e2c262ae.jpg
5caf0e2c90744.jpg

Organizatoriams padėkojusi už konferencijos surengimą Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, pirmininkavusi konferencijos rytiniame posėdyje, žodį suteikė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriui Remigijui Mažeikai. Pasveikinęs konferencijos dalyvius gydymo įstaigos vadovas pasidžiaugė medikams suteikta galimybe kelti profesinę kvalifikaciją neišvykstant iš namų. „Konferencijoje dalyvauja ne tik šiauliečiai, bet ir medikai iš apskrities gydymo įstaigų, o pranešimus skaito taip pat ne tik šiauliečiai, bet aukštos kvalifikacijos specialistai iš Kauno“, - sakė gydymo įstaigos vadovas, palinkėdamas ir konferencijos klausytojams ir lektoriams turiningos dienos.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. Nora Kupstytė-Krištaponė skaitė pranešimą „Pirminė ir antrinė insulto prevencija, sergant prieširdžių virpėjimu – ar į visus klausimus turime atsakymą?“ Pranešėja aptarė rizikos veiksnius, sukeliančius prieširdžių virpėjimą, kurio dažna patologija – insultas. Kalbėdama apie insulto prevenciją, medicinos mokslų daktarė aptarė medikamentus ir jų vartojimą patologijai išvengti.

Lektorė Ieva Bajoriūnienė perskaitė pranešimą „Sunki astma. Sergančio paciento atranka biologinei terapijai“. Pavasarį ypač padažnėjanti liga vargina dažną žmogų. Medikė aptarė galimą astmos sunkumą, ligos kontrolės lygį, astmos paūmėjimą. Ypač daug dėmesio pranešėja skyrė sunkiai astmos formai ir aptarė šios ligos specifiką, patarė kolegoms, kuriems tenka gydyti šia liga sergančius pacientus, ypač tiksliai ištirti blogai kontroliuojamą astmą bei išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių ji yra blogai kontroliuojama. Lektorė Ieva Bajoriūnienė dar perskaitė pranešimą „Antioksidantų poveikis imuninei sistemai“. Pranešėja apibūdino imuniteto esmę, imuninės sistemos užduotis bei gyvensenos veiksnius, lemiančius imuninės sistemos būklę, aptarė įgimto imuniteto pokyčius bei įgyto imuniteto funkcijas.

Respublikinės Kauno ligoninės Terapijos klinikos vadovas Gintaras Kramilius, vėliau pirmininkavęs konferencijos popietinėje sesijoje, perskaitė pranešimą „Praktiniai sprendimai kraujavimo valdymo atvejais“. Pranešėjas aptarė antikoaguliantų – medikamentų, skystinančių kraują bei apsaugančių nuo insulto, ne tik naudą, bet ir žalą. Didžiausia žala – kraujavimo riziką, ko neišvengia daugelis vartojančių šiuos preparatus. Aptartos ir galimos kraujavimą stabdančios priemonės.

Pranešimą „B grupės vitaminai ir nervų sistema“ perskaitė lektorė Jurgita Knašienė. Gydytoja papasakojo apie Beri Beri ligą, kurią ir sukelia vitamino B stoka. Gydytoja labai detaliai aptarė B grupės vitaminų resursus žmogaus organizme bei simptomus, varginančius kai pristinga šio vitamino. Konferencijos dalyviams buvo svarbu išgirsti ir apie B grupės vitamino stygiaus indikacijas, kurioms esant skiriamos vitamino dozės.

Tris pranešimus skaitė Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojai. Neurologijos skyriaus gydytoja Sandra Baužaitė skaitė pranešimą „Jauno amžiaus žmonių insulto problema: epidemiologija, etiologija ir antrinė profilaktika“. Konferencijos dalyviams gydytoja pristatė 39-erių metų vyro, ištikto insulto, gydymo istoriją, aptarė dažniausius rizikos veiksnius, sukeliančius insultą jauname amžiuje. „Rizikos veiksniai jaunų žmonių skiriasi nuo suaugusiųjų. Tai ne tik rūkymas, migrena su aura, bet ir nėštumas bei harmoninė kontracepcija, narkotikų vartojimas, ŽIV infekcija ir kitos jaunimo gyvenimo būdo pasekmės“, - teigė medikė.

I kardiologijos skyriaus vedėja Dovilė Dovidaitienė skaitė pranešimą „Naujausios arterinės hipertenzijos gydymo rekomendacijos. Naujienos iš 2018 m. ESC kongreso Miunchene“. Pranešimą „Inkstų pažaida ir specifinės būklės“ skaitė Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriaus vedėjas Algirdas Tamošaitis.

Apie šiuolaikinį požiūrį į podagros gydymą papasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reumatologijos klinikos lektorė Eleonora Norkuvienė. Vaikų medicininės reabilitacijos galimybes ir ypatumus aptarė Respublikinės Kauno ligoninės vaikų ligų klinikos lektorė Jūratė Brazienė.

Pranešimą „Paciento paruošimas kardioversijai reanimatologo požiūriu. Ką turi žinoti bendrosios praktikos gydytojas“? skaitė Respublikinės Kauno ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus lektorė Liucija Juodžiūnienė. Pranešimu „Inkstų pažaida ir specifinės būklės“ konferenciją užbaigė Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriaus vedėjas Algirdas Tamošaitis.

Nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės konferencijų salėje – trečioji medikų konferencija. (2464)

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pasveikino konferencijos dalyvius.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurologijos skyriaus gydytoja Sandra Baužaitė skaitė aktualų pranešimą „Jauno amžiaus žmonių insulto problema: epidemiologija, etiologija ir antrinė profilaktika“. (2466)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. Nora Kupstytė-Krištaponė aptarė rizikos veiksnius, sukeliančius prieširdžių virpėjimą, kurio dažna patologija – insultas. (2461)