PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Kovo 22 d. 14:14

„Renku todėl, kad jie man labai gražūs“

Marijampolė

"Suvalkiečio"

Marija BurbienėŠaltinis: Etaplius.lt


32000

Įvairiausių daiktų kolekcionavimas užvaldęs didelius ir mažus. Vieni kolekcionuoja senovinius automobilius, kiti – miniatiūrinius jų modelius, vieni investuoja į dailės kūrinius, kiti ieško įdomesnių degtukų dėžučių. Žaislai, pašto ženklai, prekių etiketės, atvirukai, ženkleliai, suvenyrai, įvairiausių formų ir spalvų kvepalų buteliukai ir t. t. Kolekcionavimo pomėgis perduodamos iš kartos į kartą – vaikai papildo tėvų surinktas kolekcijas arba patys vaikai juos įtraukia į eksponatų paieškas. Renkama informacija plečia akiratį, ugdo kruopštumą, pastabumą, lavina atmintį. Ir, be abejo, padeda surasti bendraminčių, su kuriais dažniausiai susisiekiama internetu, keičiamasi eksponatais. Vieniems kolekcininkams svarbu surinkti kuo didesnį pasekėjų ratą, o kiti tiesiog patys mėgaujasi savo hobiu. Prie tokių „slapukų“ yra ir dvylikametė Austėja Brazytė.


Foto galerija:

6.jpg
2.jpg
1.jpg
9.jpg
7.jpg

Apie Marijonų gimnazijos penktokės pomėgį rinkti šmaikščius žaisliukus „Littlest Pet Shop“ („Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“) žino tik patys artimiausieji.

– Kolekcionuoti pradėjau nuo trejų metų, kai pirmą žaislą – triušiuką – man padovanojo kaimynas. Paskui teta dar du nupirko, bet jau kitokius. Taip užsikrėtė visi: tėtė iš užsienio parveždavo, mama ir teta nupirkdavo, o kai išmokau naudotis kompiuteriu, pati jų ieškojau internetu, – pasakoja Austėja.

Taip pamažu žaislų dėžė pilnėjo. Spalvingi žaisliniai gyvūnėliai įtraukė mergaitę į žaidimus, skatino kurti įvairias istorijas. Atsirado ir įvairūs aksesuarai, ir baldai, ir drabužiai, ir visokiausi niekučiai – ne tik pirkti, bet ir pačios Austėjos siūti, gaminti: karoliai, kepurytės kaspinai, gultas, rūbeliai. Ji sako prisimena visus žaisliukus, kuriuos turi, todėl vienodų jos kolekcijoje beveik nėra – vos vienas kitas. Tokius Austėja „kelia“ į internetą ir ieško pirkėjų, taip, beje, ir pati, mamos padedama, nusiperka. Ji žino kiekvieną kur kuris pirktas: Elniukas – iš Marijampolės „Maximos“, Fazanas – iš Alytaus, Beždžionė – iš Norvegijos ir t. t. Kai kurie į namus atkeliauja jau turėdami vardus, bet labiausiai patinkantiems Austėja pati juos sugalvoja: Laura, Saulė, Lizardė, Rududu ir kt. Pats mylimiausias – vienas iš retesnių – Gaidukas.

Į kolekcijas surinkti tokie patys, bet skirtingų spalvų mažieji gyvūnėliai. Kai kurie turi vaikų – ne tik po vieną, bet ir po tris: meškos, triušiai, drugeliai, arkliukai, paršiukai. Tokie mažyliai parduodami su pieno buteliukais, kurie būna įdėti į gražias dėžutes-pakabukus. Žaislai turi ne tik savo namą, bet ir ligoninę su rentgeno aparatu, kuris peršviečia žaislus, turinčius magnetus, ir kepyklėlę, ir SPA su baseinu ir treniruokliais, Talentų sceną, automobilį.

– Kai buvau maža, tikėjau, kad žaislai naktį kalbasi ir vis galvodavau, kad jeigu jie atgytų, pritrūktų maisto. Taip iš „Mažųjų gyvūnėlių krautuvės“ atsirado kauliukai, kokteiliai, vaisiai, picos, pyragai ir kt.

Austėjai ypač patinka senieji žaislai – jie tikroviškesni, šiltesni. Naujesnės laidos žaislai yra labiau išpaišyti, o ant didžiųjų (jie taip pat yra iš „Littlest Pet Shop“ kolekcijos) galima piešti patiems – yra specialūs dažai, lipdukai, flomasteriai.

– Šiuos žaislus renku todėl, kad jie man labai gražūs, – sako Austėja ir pastebi, kad besidomėdama supratusi, jog ne visi yra tikri, tai yra – originalūs. Pasak jos, parduotuvėse labai lengva apsigauti, nes daugiausia pas mus – pagaminti Kinijoje, o jos kolekcionuojami gyvūnėliai – amerikietiški. Austėja juos atskiria ne tik iš ženklo LPS arba raudono ar pilko magneto, bet tiesiog rankos pajunta medžiagą, iš kurios jie pagaminti.

Žaislų linija atsinaujina maždaug kas dveji metai. Naujausi – judančiomis galvomis, o tai, pasak Austėjos, kolekcininkams nepatinka. Naujai pradedamą liniją surinkti nėra sunku, o štai ankstesnes – nelengva. Austėja žino, kad reti eksponatai yra labai brangūs (pavyzdžiui, pati pirma sukurta Katė kainuoja iki 1000 eurų), o didžiausią „Littlest Pet Shop“ kolekciją – apie 2000 – turi surinkusi moteris iš Japonijos.

Iš beveik puspenkto šimto Austėjos mažųjų gyvūnėlių daugiausia – fėjų. Kolekcijoje yra ir retų, ir sunkiai gaunamų, be abejo, ir brangių žaislų. Patys rečiausi – šuniukai ir katės, kurie skiriasi pagal akių spalvą ir formą. Vienetiniai eksponatai – pūkuoti Avytė ir Voveriukas. Viena iš brangiausių kolekcijoje – Trumpų plaukų katė.

Muzika besidominti Austėja, turi daug svajonių, susijusių su ja. Tačiau ji tvirtai sako, kad su savo kolekcija nesiskirs ir suaugusi, nes tai jos susikurtas pasaulis – gražus, spalvotas ir draugiškas. Ir būtinai Mažųjų gyvūnėlių kolekciją papildys įdomios formos ir spalvų Drakonu ir Auksine karvyte iš Japonijos, tokia, kokią turi japonė kolekcininkė.