Rekuperacinė sistema – užtikrinta investicija į komfortą ir gerą savijautą

Rekuperacinė sistema – užtikrinta investicija į komfortą ir gerą savijautą
Vilnius
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Komforto jausmą namuose kuria daugybė dalykų, apie kuriuos dažniausiai nė nesusimąstome. Vardijant patogiai įrengtų namų privalumus retai kada paminima nepriekaištingai veikianti vėdinimo sistema. Vis tik, neatsiras abejojančių, kad švarus ir gaivus patalpų oras yra gyvybiškai svarbus. Būtent dėl šios priežasties, vis daugiau vartotojų supranta, kad kokybiška rekuperacinė sistema yra ne prabanga, o apdairi investicija į savo šeimos gerą savijautą bei komfortą.

Yra rekuperatorius – nėra visos eilės problemų

Esminis rekuperacinės sistemos privalumas yra tai, kad patalpos yra vėdinamos nuolatos. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo paros meto ar oro sąlygų patalpų oras nuolat šalinamas, o tuo pačiu metu vidun tiekiamas nepertraukiamas gaivaus ir švaraus oro srautas. Iš lauko tiekiamas oras pereina filtrus, taip užtikrinant, kad į patalpas nepateks dulkėmis, žiedadulkėmis bei kitomis dalelėmis užterštas oras. Galite būti ramūs, kad namuose oras bus netgi švaresnis ir gaivesnis nei lauke, ypač jei gyvenate netoli gatvės. Rekuperatorius taip pat ženkliai pagerins gyvenimo kokybę, jei lig šiol vėdinant atvėrus langus drauge su grynu oru į namus patekdavo triukšmo tarša.

Tinkamai parinktas kokybiškas rekuperatorius padės išspręsti ir problemas, kylančias dėl per didelės ar per mažos oro drėgmės. Esant drėgmės pertekliui ji bus efektyviai pašalinta, o esant priešingam poreikiui – itin sausam orui, bus užtikrintas drėgmės balansas. Tinkamo oro drėgnumo palaikymas svarbus ne tik sukuriant gyventojams palankų mikroklimatą, bet ir norint išvengti langų rasojimo bei sumažinti pelėsio atsiradimo riziką.

Efektyvesnis namų šildymas

Investicijos į rekuperacinę sistemą ilgainiui gali atsipirkti ir tiesiogine prasme. Svarbus šios sistemos pranašumas yra tai, kad vėdinant patalpas drauge su oru neišleidžiama šiluma. Net iki 95% šalinamo oro šilumos yra grąžinama į vėdinimo įrenginį ir naudojama šildant tiekiamą lauko orą. Rekuperatorius veikia taip, kad šalindamas patalpų orą gautą energiją panaudoja įeinančios oro srauto sušildymui. Tokiu būdu nuolat vėdinant patalpas neatsiranda jokių šilumos nuostolių, o kaip tik išlaidos šildymui gali ženkliai sumažėti.

Lūkesčius pateisins tinkamai parinktas ir profesionaliai įrengtas rekuperatorius

Nuo pažangios vėdinimo sistemos projektavimo iki pat montavimo darbų svarbu pasikliauti šios srities profesionalais. Ne paslaptis, kad nepaisant visos eilės rekuperacinės vėdinimo sistemos privalumų, pasitaiko ir nusivylimų. Bene dažniausiai girdimas skundas, kad ilgainiui ima varginti rekuperatoriaus skleidžiamas garsas. Vis tik, specialistai pastebi, kad tinkamai suprojektuota ir parinkta bei profesionaliai sumontuota rekuperacinė sistema veikia skleisdama minimalų, beveik nepastebimą garsą.

Siekiant parinkti tinkamą rekuperatorių būtina įvertinti ne vieną sąlygą: apskaičiuoti koks oro kiekis turi būti tiekiamas, įvertinti natūralų oro judėjimą patalpose. Taip pat svarbu žinoti tikslius techninius duomenis apie pastatą, atstumą tarp oro paėmimo ir šalinimo angų bei kitas specifines detales. Dėl to, prieš priimant sprendimą, kurie „AQUA JAZZ“ produktai atitinka jūsų poreikius, pasikonsultuokite su čia dirbančiais specialistais, kurie mielai atsakys į visus rūpimus klausimus.

Remiamas turinys