Rekordinis kiekis suskystintų gamtinių dujų iš Klaipėdos bus išgabentos į Suomiją

129e0a91c92a16fbb35cfef15d2b75e8f01062de
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdoje iš suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ į konvencinio dydžio dujovežį „Amur River“ perkrautas rekordinis kiekis – 105 tūkst. kub. m – suskystintųjų gamtinių dujų. Norvegijos bendrovė „Equinor“ išgabens SGD iš Klaipėdos ir pristatys jas į Inkoo SGD terminalą Suomijoje.

Kaip nurodoma pranešime, tai didžiausias SGD kiekis, kuris nuo terminalo veiklos pradžios buvo perkrautas iš SGD laivo-saugyklos į konvencinės apimties dujovežį.
 
Iki šiol komercinės SGD perkrovos iš laivo-saugyklos „Independence“ buvo vykdomos tik į mažos apimties SGD dujovežius. Paprastai į juos būdavo perkraunama mažiau nei 10 tūkst. kub. m SGD, o didžiausia perkrova siekė kiek daugiau nei 17 tūkst. kub. m SGD.
 
Klaipėdoje užpildytas dujovežis „Equinor“ SGD gabens į Inkoo SGD terminalą Suomijoje.
 
„Ši neeilinė perkrova tik darkart puikiai iliustruoja, kad Klaipėdos SGD terminalas yra ne tik pagrindinis gamtinių dujų tiekimo šaltinis Lietuvai, bet ir regioninės svarbos infrastruktūra, užtikrinanti dujų tiekimą ir kitoms valstybėms.(…)“, - sako Mindaugas Navikas, „KN Energies“ Komercijos direktorius.