Rekolekcijas atlikęs Ž. Pavilionis linki M. Majauskui negriebti opozicijos tiesiamo gelbėjimosi šiaudo: tai būtų negarbinga

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Benas Brunalas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis sako, kad Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mykolas Majauskas neturėtų griebtis opozicijos tiesiamo gelbėjimosi šiaudo. Tai, akcentuoja po vadinamųjų rekolekcijų į komiteto pirmininko postą grįžęs politikas, būtų negarbinga.

„Aš prisimenu panašius opozicijos gelbėjimo planus, kurie buvo metami ir man. Tačiau aš į tuos tinklus tikrai nenorėjau įsipainioti ir, manau, kad tai būtų negarbinga bet kokiam centro dešinės atstovui – imtis šio gelbėjimo šiaudo, kuris yra labai dirbtinis. Tai yra žaidimas skirtas paniekinti tas vertybes, kurioms mes čia susitelkę“, – žurnalistams Seime sakė Ž. Pavilionis.
 
Politiko teigimu, jis  tikrai nedalyvaus opozicijai priklausančios Agnės Širinskienės inicijuojamame balsavime dėl „nepasitikėjimo“ Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku. Pasak jo, ši iniciatyva „protu nekvepia“, o konservatoriai, pastebėjo jis, yra „labai protingi“.
 
„Pas mus žmonės labai protingi, kad tokiuose tikrai net protu nekvepiančiuose Širinskienės žaidimuose nedalyvautų. Proto mums tam tikrai užteks“, – sakė Ž. Pavilionis.
 
Antradienį Seime vyks opozicijai priklausančios Seimo narės A. Širinskienės inicijuojamas balsavimas dėl nepasitikėjimo BFK pirmininku Mykolu Majausku.
 
Nors procedūra yra dėl „nepasitikėjimo“, politikė siekia M. Majauską išlaikyti užimamose svarbaus Seimo komiteto pirmininko pareigose. Tai, kad M. Majauskas turėtų trauktis iš pirmininko posto, yra pareiškę konservatoriai.
 
Tokia procedūra reikalautų slapto balsavimo ir tam, kad Seimo pareigūnas būtų atleistas, turi pasisakyti mažiausiai 71 parlamentaras.
 
ELTA primena, kad lapkričio viduryje į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkus paskirtas Ž. Pavilionis. Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigas Ž. Pavilionis perėmė iš Seimo nario mandato atsisakiusios parlamentarės Laimos Andrikienės, kuri yra paskirta Europos Audito Rūmų atstove. Kiek anksčiau politikas iš URK pirmininko pareigų pasitraukė po to, kai kilo konfliktas su partijos lyderiais dėl politiko viešojoje erdvėje reiškiamos kritikos Vyriausybei „Belaruskalij“ trąšų gabenimo klausimu. Sulaukęs kritikos ir dėl pozicijos Prezidentūros atžvilgiu, pastarasis iš pareigų pasitraukė savo noru.