Reitingai: pagal mokinių pasiekimus Jurbarko rajonas įvertintas aukšta vieta

Tauragė
Mūsų laikas nuotr.
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žurnalas „Reitingai“ skelbia kasmetinius Lietuvos gimnazijų reitingus. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kokias pozicijas naujausiame tyrime užima trys Jurbarko rajono gimnazijos. Taip pat – kaip rikiuojasi mūsų krašto gimnazijos pagal abiturientų dalį, kurie baigę mokslus renkasi universitetus, kolegijas, profesines mokyklas ar apskritai veikia kažką kitą. Peržvelgėme ir Jurbarko rajono poziciją naujausiame šalies savivaldybių reitinge pagal švietimo rodiklius. Rezultatai yra džiuginantys.

Lyderis – miesto gimnazija

Iš visų Jurbarko rajono gimnazijų aukščiausią poziciją užima Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazija, užėmusi aukštą 75 poziciją tarp beveik 350 šalies gimnazijų. Palyginus su 2021 metų reitingu, ši gimnazija reitingų lentelėje šiek tiek smuktelėjo – tuomet užėmė 68 vietą. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazija naujausiame 2022 metų reitinge nukrito į 230 vietą iš 174-os. Eržvilko gimnazija 2022 metų reitinge šiek tiek pagerino pozicijas – pakilo į 310-ą vietą iš 323-ios.

Tarp atrankinių mokyklų pirmas dvi pozicijas užima Vilniaus licėjus (1 vieta) ir KTU gimnazija (2 vieta), trečioje vietoje – Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija, ketvirtoje pozicijoje įsitvirtino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, į penktą vietą pakilo Kauno jėzuitų gimnazija, pernai buvusi aštuntoje pozicijoje.

Tarp mokyklų, kurios neturi teisės atsirinkti mokinių, toliau pirmauja Klaipėdos licėjus, į antrą vietą įkopė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, trečioje pozicijoje yra Kauno „Saulės“ gimnazija, ketvirtoje – Panevėžio J. Balčikonio gimnazija, o penktoje – Vilniaus Gabijos gimnazija.

Į universitetus stoja trečdalis

Žurnalo „Reitingai“ ekspertai pasidomėjo, ir kokia gimnazijos abiturientų dalis renkasi tolimesnes studijas aukštosiose mokyklose, kolegijose, profesinėse mokyklose arba renkasi darbą. Paanalizuota baigusių abiturientų, baigusių gimnaziją ir įstojusių į universitetus, kolegijas, profesines mokyklas dirbančių dalis 2020–2021 metais.

Palyginus tris rajono gimnazijas, didesnė Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientų dalis renkasi studijas universitete ir kolegijoje.

Jurbarko A. Giedraičio Giedriaus gimnazijos 38,66 proc. abiturientų stojo mokytis į universitetus, 33,61 proc. – į kolegijas; 11,76 proc. – į profesines mokyklas; 5,88 proc. rinkosi darbą, o 10,08 proc. nei studijuoja, nei dirba. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos 25,93 proc. abiturientų renkasi studijas universitete, 22,22 proc. – kolegijoje, 14,81 proc. – profesines studijas; baigę gimnazijas renkasi darbą 18,52 proc., o nei studijuoja, nei dirba 18,52 proc. Eržvilko gimnazijos tik 13,33 proc. rinkosi mokslus universitete, 26,67 proc. – kolegijose; 13,33 proc. – profesinėse mokyklose. Baigę gimnaziją dirbti pradėjo net 26,67 proc. abiturientų, o nei dirbo, nei studijavo 20 proc. Eržvilko gimnaziją baigusių abiturientų.

Palyginimui, Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos net 81,12 proc. abiturientų baigę abitūrą stoja į universitetą, 0,51 proc. – į profesines mokyklas, 10,71 proc. renkasi nekvalifikuotą darbą ir 7,65 proc. nei dirba, nei studijuoja. Žurnalo „Reitingai“ ekspertai pastebi, kad daugėja gimnazijų, kurių abiturientai neįstoja nei į universitetus, nei į kolegijas, nesimoko profesinėse mokyklose, bet ir nedirba. Daugelyje šalies savivaldybių yra nuo vienos iki kelių tokių gimnazijų.

„Reitingų“ duomenimis, daugiausia jaunuolių, kurie baigę gimnazijas (remtasi 2020–2021 m. laidos abiturientų duomenimis) nei mokėsi, nei dirbo, buvo tarp Vilniaus rajono Eitminiškių gimnazijos praėjusių metų laidos abiturientų – net 85,71 proc. jų dirbo nekvalifikuotus darbus, dar 14,29 proc. – nežinoma, kuo užsiima, o kur nors besimokančių nėra nė vieno. Nei studijuoja, nei dirba 44,44 proc. Anykščių rajono Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos pernai metų laidos abiturientų, o dar 33,33 proc. baigusių šią mokyklą jaunuolių dirbo nekvalifikuotus darbus, 22,22 proc. įstojo mokytis į profesinę mokyklą, nors, pasak specialistų, gimnazijos tikslas nėra nei ruošti profesinei mokyklai, nei ruošti dirbti nekvalifikuotus darbus, nei Užimtumo tarnybos klientus.

Aukšta vieta savivaldybių reitinge

Žurnalo „Reitingai“ duomenimis, geriausi mokinių pasiekimai šiose penkiose savivaldybėse: pirmoje vietoje – Vilnius, toliau rikiuojasi Kaunas, Palanga, Birštonas ir Šiauliai. Menkiausi mokinių pasiekimai (56–60 vieta reitingo lentelėje) yra Šalčininkuose, Šakių rajone, Vilniaus rajone, Kalvarijos ir Neringos. Jurbarko rajonas pagal švietimo rodiklius užima aukštą 23-ą vietą – užkopė į aukščiausią poziciją, palyginus su 2019 m. ir 2021 m. Pastebimai kasmet gerino mokinių pasiekimo rodiklius – iš 49-os pozicijos kilo į 34-ą ir galiausiai į 23-ią. Iš kaimyninių rajonų geresni mokinių pasiekimai fiksuojami tik Raseinių rajone – šis naujausiame reitinge užima 14-ą vietą. Tauragės rajonas pagal švietimo rodiklius tarp 60-ies savivaldybių yra ženkliai nukritęs į 43-ą vietą iš 13-os.

 

Parengta pagal „Reitingai“ informaciją