Regioninėje Mažeikių ligoninėje atliekamas tyrimas

2023-10-20-ligoninė
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba atlieka VšĮ Regioninėje Mažeikių ligoninėje tyrimą dėl šioje gydymo įstaigoje galimo fiktyvaus darbuotojų įdarbinimo, atlyginimų paskaičiavimo, priedų skyrimo bei panaikinimo pagrįstumo, viešųjų pirkimų (ypatingai mažos vertės) procedūrų vykdymo teisėtumo ir pagrįstumo.

Šie klausimai buvo svarstyti Regioninės Mažeikių ligoninės dalininkų – Savivaldybės, Sveikatos apsaugos ministerijos – rugpjūtį ir spalį vykusiuose susirinkimuose. Nutarta Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai pavesti įvertinti situaciją Regioninėje Mažeikių ligoninėje dėl organizuojamų ir vykdomų procesų (už laikotarpį nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2023 m. rugpjūčio 1 d.). Išvadas iki 2024 m. sausio 1 d. pateikti dalininkams sveikatos apsaugos ministrui ir Savivaldybės merui.

Ligoninėje atliekamas dar vienas tyrimas – dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto. Jį atlieka Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta komisija, susidedanti iš dviejų Savivaldybės mero ir dviejų sveikatos apsaugos ministro deleguotų atstovų. Šio tyrimo išvados dalininkams turi būti pateiktos iki lapkričio 1 d.