Raudonojo Kryžiaus pagalba pasiekiama dar greičiau: trumpąjį numerį 111 Šiauliuose per pirmąją dieną išbandė 11 asmenų

6394525d3338c20221210zged333 (2)
Šiauliai
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Lietuvos Raudonasis Kryžius antradienį atidarė humanitarinės pagalbos liniją. Nuo šiol visi, kuriems reikia pagalbos, paskambinti galės įsimintinu trumpuoju numeriu 111. Kone metus ruoštas projektas išpopuliarėjo jau pirmą dieną – visoje Lietuvoje numeriu pasinaudojo apie 300 gyventojų, Šiaulių skyrius gavo 11 skambučių.

Galės sulaukti skubios savanorių, darbuotojų pagalbos

„Ilgai brandintas projektas, turbūt gerą pusmetį dėliojome ir detales, ir procesus, kaip viskas turėtų veikti, tikrai turėjome iššūkių, kad pildytume pažadus žmonėms visoje Lietuvoje“, – antradienį Vilniuje pristatydama pagalbos liniją sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Kristina Meidė.

Nutikus nelaimei, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, konsultacijos, nakvynės, finansinės, psichologinės pagalbos, Lietuvos gyventojai galės skambinti trumpuoju numeriu 111 ir sulaukti skubios savanorių, darbuotojų pagalbos.

Pasak K. Meidės, ši linija skirta žmonėms, kurie susiduria su netikėtais sunkumais, pažeidžiamiems, negalią turintiems žmonėms, daugiavaikėms šeimoms ar tiesiog patekus į nelaimę, pavyzdžiui, patyrus gaisrą ir panašiose situacijose.

„Mes norime, kad žmonės nepatirtų to nesaugumo jausmo, kai atsitikus bėdai, esu vienas. Kad to jausmo nebūtų, kad turėčiau kam paskambinti ir gauti net ir psichologinę pagalbą, jeigu tokios man reikia“, – tvirtino ji.

Pagalbą organizuos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai, teritoriniu principu ją koordinuos 14 organizacijos skyrių.

Išskirtinis įvykis nevyriausybinių organizacijų istorijoje

„Mes nepaprastai džiaugiamės, nes tai – išskirtinis įvykis Lietuvoje, kad nevyriausybinė organizacija turi galimybę teikti pagalbą, turėdama savo numerį. Juo gali skambinti krizės ištikti žmonės, o mes, reaguodami į atskiras situacijas, teikiame pagalbą“, – pasakojo Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus vadovė Aistė Žalevičienė.

A. Žalevičienė sako, kad darbuotojai ir savanoriai yra pasiruošę, jog sulauks skambučių su pačiais įvairiausiais prašymais, tačiau džiaugiasi, kad galės suteikti pirminę pagalbą, kurios labiausiai reikia duotuoju momentu.

„Pavyzdžiui gaisras namuose, likai be maisto, be higienos priemonių, be to, ko tau išgyvenimui labiausiai reikia“, – dėstė Šiaulių skyriaus vadovė.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Savanorių koordinatorė Greta Labanauskaitė – Remeikienė pasakoja vakar sulaukusi įvairiausių skambučių, pavyzdžiui, kad žmogui reikia vandens, lovos ar senjorą reikia palydėti į lauką pasivaikščioti.

Trumpasis nemokamas pagalbos numeris veiks visą parą, visomis savaitės ir švenčių dienomis. Operatoriai gali bendrauti lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Anot organizacijos, humanitarinė pagalba, atsižvelgiant į situaciją, bus suteikiama kaip įmanoma greičiau.

Pagalbą daiktais bus galima atsiimti patiems nurodytuose humanitarinės pagalbos punktuose, o esant būtinybei daiktai bus pristatyti į reikiamą vietą.