Raudondvaryje – pasakiška eglutės įžiebimo šventė

403628065_751930080312767_4033483572966923522_n
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Užkerėtos rožės ir tviskančios šokėjų poros, atveriančios stebuklingą pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ pasaulį. Čiuožykla, senovinė karuselė, kalėdinė alėja ir dar nematytos šviesų instaliacijos tarp šventiškų prekystalių. Taip gruodžio 1-ąją 17 val. svečius pasitiks Raudondvario dvaras ir įspūdinga pagrindinės Kauno rajono kalėdinės eglutės įžiebimo šventė.

Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus kieme įrengtoje scenoje prasidės šokio spektaklis-pasaka „Gražuolė ir pabaisa“, mažus ir didelius Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo dalyvius nukelsiantis į burtų, bauginančios tamsos ir ją nugalinčio gerumo, meilės ir šviesos pasaulį.
 
Specialiai šiam projektui choreografas Dainius Bervingis subūrė šokėjų trupę, o spektaklio iliustracijos – užkerėtos rožės, šokėjų poros – sups sceną ir pasklis po Raudondvario dvaro parką.
 
„Kur pasaka, ten ir Kalėdų senelis, – šypsosi Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Kaipgi be svarbiausio Kalėdų personažo meras įžiebs pagrindinę Kauno rajono eglutę?“ O tada jau atsivers visas stebuklingas Raudondvario dvaro parko paveikslas. „Įsižiebs ledo čiuožykla, karuselė, visos parko figūros, pastatai ir, išsivadavus iš tamsos, mes įžengsime į šviesų, stebuklingą kalėdinį laikotarpį“, – kalba S. Navickienė.
 
Šventės dalyvius kvies kalėdinis miestelis su šventinės mugės prekėmis, arbatinė, pasipuošusi originaliais pyragaičių, riestainių, meduolių formos žaisliukais, čiuožykla, įspūdingos šviesų instaliacijos, tradicinės ir visiškai naujos parko dekoracijos, vintažinė karuselė su arkliukais.
 
Tie, kurie norės nuotaikingai pajudėti, tai puikiai galės daryti per grupės „Sisters on wire“ koncertą.
 
Raudondvario dvaro direktorė S. Navickienė teigia, kad šiemet kalėdinio laikotarpio metu čia visko bus išties daug. Jau pamėgtos ir visiškai naujos edukacijos, kurių nemaža dalis persikels į šventiškai pasidabinusią pilį, siūlys ir sužinoti istorinių įdomybių, ir pasigaminti Advento žvakę, vainiką, namų dekoracijų, kvapų. Gintaro dirbtuvėlėse bus galima susikurti kalėdinį žaisliuką iš gintaro.
 
Raudondvario dvaro parke jau antrus metus veiksiantis Kalėdinis radijas suteiks galimybę kam nors padovanoti ar pačiam pasidžiaugti mėgstamu muzikos kūriniu.
 
Šiemetė Raudondvario dvaro vizija – kad žmonės pasklistų po visą parką, o pilies link vestų šventinės dekoracijos ir kalėdinė eglučių alėja. „Eglutės – jokiu būdu ne kirstos, o augančios vazonuose, – pabrėžia S. Navickienė. – Vėliau jas bus galima pasodinti dvaro parko šlaituose ir taip galbūt gims dar viena tradicija.“
 
Dar daugiau naujienų apie eglių įžiebimą ir pasiruošimą šventėms – Etaplius.lt rubrikoje „Lengvos Kalėdos“!