Raudonasis Kryžius: nukentėjusiems nuo gaisro Viršuliškėse jau paaukota beveik 80 tūkst. eurų

20240104lbal65486
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nuo gaisro nukentėjusiems daugiabučio Viršuliškėse gyventojams visuomenė jau paaukojo beveik 80 tūkst. eurų, praneša Raudonasis Kryžius.

„Paaukota beveik 80 tūkst. eurų. Žmonės pirmąją dieną buvo labai aktyvūs“, – Eltai teigė organizacijos komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.

Ji pridūrė, jog kol kas dar nenuspręsta, kaip parama gyventojams bus išdalinta – šiuo metu dėl nukentėjusiųjų poreikių laukiama žinių iš Vilniaus miesto savivaldybės.

„Kitą savaitę bus aišku dėl gyventojų poreikių, išmokų ir kaip padalinsime jau suaukotą sumą“, – sakė L. Lesauskaitė.

Aukas nuo gaisro Viršuliškėse nukentėjusiems gyventojams Raudonasis Kryžius pradėjo rinkti trečiadienį. Pranešama, kad aukoti galima internetinėje svetainėje aukok.lt, taip pat ir alternatyviais internetiniame puslapyje nurodytais būdais.

ELTA primena, kad antradienį Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis. Policijos duomenimis, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

Tarp sugriuvusių pastato konstrukcijų pastebėti žuvusių suaugusio ir vaiko kūnai. Sutvirtintus pastato konstrukcijas, žuvusiųjų kūnai buvo ištraukti. 

Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją. Dėl gyventojų saugumo teritorija yra aptverta, pastatas saugomas – budi policija ir ugniagesiai. Trečiadienį bus suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri nustatys avarijos priežastis ir teiks rekomendacijas dėl tolesnio pastato naudojimo. Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių.

Visiems evakuotiems žmonėms pasiūlytas apgyvendinimas viešbutyje savivaldybės lėšomis. Viešbutyje laikinai apgyvendinta 18 žmonių (iš jų du vaikai), likę evakuoti gyventojai apsisprendė apsistoti pas artimuosius.
Policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.