Rašytoja Evelina Daciūtė susitiko su mažaisiais skaitytojais

5
Šiauliai
Jurgita Taralė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kovo 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) vyko nuotolinis susitikimas su žurnaliste, komunikacijos specialiste, žinoma Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių vaikų rašytoja Evelina Daciūte.

Literatūroje debiutavusi 2014 metais su knyga vaikams „Meškių istorijos. Lubinų labirintas“ (iliustravo Rasa Kaper), per dešimt pastarųjų metų išleido 16 knygų: 15 iš jų vaikams. Knygos įvertintos visa gausybe apdovanojimų. „Drambliai eina į svečius“ (kartu su iliustruotoja Inga Dagile) 2015 metais IBBY Lietuvos skyriaus pripažinta kaip geriausia knyga mažiausiems skaitytojams. Knyga „Laimė yra lapė“ (iliustracijas kūrė Aušra Kiudulaitė) 2016 pelnė Domicelės Tarabildienės apdovanojimą už gražiausią knygą, 2017 m. paskelbta Metų knyga vaikams, įtraukta į „IBBY Honour List 2018“bei pateko į reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams katalogą. O 2019 metais Amerikos bibliotekininkų asociacija skyrė „The Mildred L. Batchelder“ apdovanojimą, kuris teikiamas už išskirtinę JAV išleistą, tačiau ne anglų kalba parašytą knygą. 2022 m. paveikslėlių knyga „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ tapo geriausia paveikslėlių knyga vaikams. 2019 metais E. Daciūtei įteiktas „Globalios Lietuvos“ apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Susitikimo dalyviams rašytoja padovanojo kupiną gerų emocijų, džiugių virtualaus bendravimo akimirkų savo knygų pristatymą. „Pradėjau rašyti, pamačius savo draugės Rasos Kaper piešinius – pieštuku pieštus meškius. Supratau, kad meškiams reikia istorijos“, – pasakojo viešnia. Vaikams buvo smalsu sužinoti, kokios paslaptys slepiasi knygų iliustracijose, kaip gimsta knygų ir eilėraščių istorijos bei personažai. Nesustodamas sukosi klausimų ratas: vaikams rūpėjo ir mėgstamiausia vaikystės knyga, ir knygų iliustracijos, ir rašytojos planai, ar būna tokių dienų, kai nieko neįvyksta...

„Rašysiu tol, kol turėsiu ką papasakoti, kol jausiu, kad galiu kažką pakeis“, – atviravo rašytoja. O artimiausiuose planuose – nauja eilėraščių knyga bei dvi naujos istorijos vaikams. Su Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Lietuvybės jungtys“ dalyviais viešnia atsisveikino linkėdama „atrasti savo knygas, tas knygas, su kuriomis jums labai gera. O paskui pabandyti, atrasti sudėtingesnes knygas, kurių galbūt iš pradžių nesuprasite. Bet tik per sudėtingesnes knygas jūs galėsite paaugti kaip skaitytojai“.