Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt
Savivaldybės vadovai meras Algirdas Gricius ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė drauge su seniūnijų seniūnais nuolat lanko ir sveikinta jubiliejines sukaktis sutinkančius rajono ilgaamžius ir teikia gėles, vardines juostas bei linki sveikatos ir Dievo palaimos.
Kovo 13 dieną 90 metų sukako Ariogalos gyventojai Bronislava Stoškuvienei. Ji gimė Panevėžio rajone, augo šešių vaikų šeimoje. Sukūrusi savo šeimą, su vyru Pranu ir vaikais Edvardu ir Rimanta atvyko gyventi į Raseinių rajoną, Ilgižių kaimą. Moteris dirbo lauko darbininke, turėjo ir savo ūkį, augino gyvulių. Prieš dešimtmetį Bronislava į paskutinę kelionę išlydėjo savo sutuoktinį, o 2012 m. persikėlė gyventi pas dukrą į Ariogalą, kur gyvena ir sūnus. Ilgaamžė turi keturis anūkus, iš kurių tik vienas Lietuvoje, o kiti išvykę gyventi į užsienį, ir du proanūkius.
Kovo 15 d. 95-erių metų jubiliejų atšventė Raseiniuose gyvenanti Albina Tamušauskienė. Nuo Šakių krašto kilusi sukaktuvininkė Raseiniuose su šeima įsikūrė 1980 m. Moteris jau daug metų yra našlė, pašlijus sveikatai gyvena prižiūrima dukters Birutės.
Kovo 25 d. 90 metų sukako Marijonai Liogailienei, gyvenančiai Raseinių mieste. Moteris kilusi nuo Ramygalos (Panevėžio r.). Ji buvo vyriausias vaikas šeimoje, jaunėlius padėjo tėvams auginti, bet visus juos pergyveno ir jau palaidojo – dabar vienintelė liko. Marijona baigusi mokslus ir gavusi paskyrimą pradėjo dirbti Pernaravos aštuonmetėje mokykloje matematikos mokytoja, vėliau likimo keliai atvedė į Ariogalą ir galiausiai – į Raseinius. Prieš septynerius metus Amžinybėn iškeliavo Marijonos vyras, su kuriuo užaugino sūnų, sulaukė 2 anūkų. Ilgaamžė yra šviesaus proto, kaip sako greta gyvenantis ir senole besirūpinantis sūnus, visą gyvenimą matematikos mokytoja išdirbusi mama dar be skaičiuotuvų skaičiuoja, tik vaikščioti nėra lengva.
Balandžio 2 d. 90-metį sutiko Ariogalos seniūnijos Gėluvos kaimo gyventoja Stanislava Kvietkuvienė. Ji gimė Negirvos kaime, Aleksandro ir Kazimieros Vainauskų šeimoje, kur augo kartu su aštuoniais broliais ir sesėmis, iš kurių gyvos belikusios tik ji ir sesė Olesė. Stanislavos tėvas mirė būdamas 40 metų amžiaus, kai mergaitei buvo ketveri metukai, todėl šeimai buvo sunku vestis. Sulaukusi septynerių Stanislava turėjo eiti tarnauti: dirbo pas ūkininkus Navickus, pas ūkininką Mickų, vėliau – pas Mažeiką. Stanislava Šliužių kaime baigė 2 skyrius to meto mokykloje, vadintoje „Petrauskyne“. Pokariu ilgą laiką dirbo laukininkystės darbus Gėluvos k. kolūkyje „Tarybinis kelias“, rasdavo laiko ir pomėgiams – verpdavo su rateliu, megzdavo. Stanislava su vyru, kilusiu nuo Kalnujų krašto, susilaukė trijų sūnų. Vienas jų, Zenonas, su marčia dabar prižiūri ir slaugo ilgaamžę jubiliatę.
Balandžio 4 d. 90 metų sukako raseiniškei Petronėlei Kazlauskienei. Su vyru užaugino tris vaikus, sulaukė penkių anūkų ir penkių proanūkių. Ilgametė „Šatrijos“ darbuotoja net laisvalaikio mėgo siūti, yra labai apsiskaičiusi, jos publikacijos buvo skelbiamos vietinėje spaudoje. Ilgaamžė keletą dešimtmečių yra našlė, gyvena prižiūrima sūnaus ir marčios.
Balandžio 14 d. 90-metį atšventė ariogališkis Stanislovas Butkus. Gimęs Betygalos valsčiaus Puknaičių kaime, valstiečių šeimoje, augo kartus su dviem jaunesnėmis seserimis ir dviem broliais. 1955 m. sukūrė šeimą ir apsigyveno gretimame Armonų kaime. Užaugino dvi dukras ir du sūnus, turi septynis anūkus. Dirbo Ariogalos rajono Agelaičių apylinkės sekretoriumi, vėliau kolūkyje fermų vedėju. 1980 m. persikėlė gyventi į Ariogalą. Ne kartą buvo skatintas už gerą darbą ir aktyvią visuomeninę veiklą. 1993 m. tapo Šaulių sąjungos Ariogalos kuopos nariu, o 2003 m. jam buvo suteiktas Laisvės kovų dalyvio teisinis statusas. Nuo 2013 m., žmonai iškeliavus Anapus, vyriškis gyvena Kauno rajone pas dukrą Rugiliją.
Balandžio 15 d. 90-mečio sulaukė Mikalina Sorytė, gyvenanti Žibulių k. (Betygalos sen.). Gimusi Lepšiškių k., mažažemių ūkininkų šeimoje, buvo jauniausia tarp 3 brolių ir 3 seserų. Baigusi Krakių gimnaziją dirbo pradinių klasių mokytoja. Moters gyvenimą suluošino karo metais ir pokariu patirtos traumos, išgyvenimai. Mikalina daug metų yra silpnos sveikatos, jai reikalinga nuolatinė slauga ir priežiūra. Moterimi rūpinasi dukterėčia Jūratė.
Balandžio 15 d. 90-metį sutiko Adelė Bersėnienė. Moteris dirbo lietuvių kalbos mokytoja, palaidojo savo vyrą ir vieną iš sūnų, kitam sūnui rimtai pašlijusi sveikata. Keletą metų ilgaamžė dienas leidžia Bilnstrubiškių socialinės globos namuose, ją nuolat lanko marčios.
Balandžio 16 d. 90 metų sukako Birutei Marijonai Tuomienei, gyvenančiai Ariogaloje. Ji gimė ir augo Lazdijų rajone, Jaceniaukos kaime. Sulaukusi 16 metų išvyko į Kauną, baigė amatų mokyklą ir įgijo siuvėjos specialybę. 40 metų drauge su vyru gyveno ir dirbo Kaune, užaugino dukrą, sulaukė anūko. Daugiau kaip prieš 20 metų atsikėlė gyventi į Ariogalą. Jubiliejų moteris sutiko liūdnomis nuotaikomis, nes vos prieš kelis mėnesius nebūtin iškeliavo jos sutuoktinis. Birutė palyginti dar geros sveikatos, gyvena viena, ją lanko Kaune gyvenantis anūkas, retkarčiais iš Anglijos grįžta dukra.
Balandžio 20 dieną 90-metį sutiko Šiluvos gyventojas Vytautas Aleksandras Būda. Nuo Radviliškio krašto kilęs vyriškis šeimoje buvo vienturtis sūnus, per gyvenimą jam teko dirbti įvairius darbus: akmenskaldžiu, pieno surinkėju, laiškininku. Su žmona Valerija susipažino per Šilinių atlaidus, sujungė savo rankas ir širdis, o šiemet sutuoktiniai jau 50 metų drauge – netrukus švęs aukines vestuves. Per gyvenimą jie ėjo vienas kitam padėdami, kasdienius ūkio darbus dirbdami, gyvuliukus augindami. Valerija sako, kad ilgaamžiškumo ir bendro gyvenimo paslaptis – santarvė, tarpusavio supratimas, gyvenimas be pykčių ir rietenų. Nors su metais Vytauto sveikata jau nebe ta, bet namuose abu senoliai tvarkosi savarankiškai, juos lanko dukterėčios.
Balandžio 24 d. 90-metį atšventė raseiniškė Aldona Gailienė. Nuo Plungės kilusi moteris su paskyrimu atvyko į Raseinius ir iki pensijos dirbo buhaltere. Laisvalaikiu Aldona mėgo megzti iš lino servetėles, staltieses. Nebūtis atėmė pirmąjį gyvenimo žmogų, tačiau likimas suvedė su raseiniškiu Kazimieru, su kuriuo prieš porą metų atšventė auksines vestuves. Užauginti keturi vaikai, sulaukta aštuonių anūkų ir dvylikos proanūkių. Senoliai gyvena dviese, juos lanko ir kasdienybėje pagelbsti Raseiniuose gyvenanti jauniausia duktė Lina.