Raseiniuose minima Saugaus eismo diena

Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Raseinių rajono savivaldybės administracijos Eismo saugumo komisijos pirmininkė Irma Juknevičienė inicijavo šios dienos minėjimą prie Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos.

Sudalyvauti minėjime pakviesti Eismo saugumo komisijos nariai: Donatas Dobžanskis Vika Masalskienė, Armandas Mockus, Jovita Norvilaitė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėjas Darius Jonaitis, tyrėja Giedrė Deveikienė ir Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas.
 
Minėjimo dalyviai kvietė progimnazijos mokinius likti saugius ir matomus ir šviesiuoju sezonu.  Buvo dalinami atšvaitai, parodyta, kaip saugiai juos dėvėti, priminta, kad būtina išlikti atidiems ir saugoti vieni kitus kelyje.
 
Pagrindinis šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą ir didinti žmonių supratingumą ir atsakomybę.
 
„Ne tik šiandien kelyje būkime atidesni, pakantesni ir rūpestingesni, bet ir kasdien saugokime save, savo artimuosius ir savo aplinką. Gerbkime ir saugokime vieni kitus kelyje“, – kalbėjo Eismo saugumo komisijos pirmininkė. I. Juknevičienė
 
Pareigūnai primena ir ragina žmones elgtis pagal visas saugumo taisykles dalyvaujant eisme. Vairuotojai ir keleiviai – automobiliuose segėti saugos diržus. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais – jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose automobilinėse kėdutėse. Dviratininkai taip pat kviečiami pasirūpinti savo saugumu, dėvėti ryškiaspalvį drabužį su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje ir gale sumontuoti žibintus (šalmą dėvėti privaloma asmenims iki 18 metų), pėstieji – tamsiuoju paros metu dėvėti šviesą atspindinčius drabužius, atšvaitą ar neštis žibintą.
 
Iniciatyvos dalyviai Eismo saugumo komisijos nariai tęsė minėjimą Raseinių rajono savivaldybės administracijoje, aptardami ir keldami klausimus, ką dar galima padaryti dėl žmonių saugumo miestuose ir už jų ribų. Paminėta didžiausia problema – nesusikalbėjimas su Lietuvos automobilių kelių direkcija, ji neatsižvelgia į Savivaldybės nuolatinius prašymus statyti papildomus kelio ženklus, įrengti naujas perėjas, kitus statinius taip gerinant saugaus eismo kokybę Raseinių krašte.
 
Kokias prevencines priemones pasitelkti didinant eismo dalyvių supratingumą ir atsakomybę ne tik už save, bet ir aplinkinius.
 
Raseinių miesto seniūnija rėmė minėjimą ryškiaspalviais atšvaitais.