Raseiniuose atsidarys 2 kavinės ir ledainė

0001_konkursas_1690898656
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Gegužės-birželio mėnesiais organizuotas viešųjų erdvių nuomos konkursas – pavyko! Nuomininkai jau gavo reikiamus leidimus, šiuo metu atlieka parengiamuosius darbus ir jau netrukus startuos su smulkiojo verslo projektais – lauko kavinukėmis Nepriklausomybės aikštėje, Raseikos parke ir ledaine prie Sujainių tvenkinio.

„Džiugu, kad yra drąsių ir ryžtingų verslininkų, kurie, bendradarbiaudami su Savivaldybe, nori pradėti ar plėtoti savo veiklą, smulkųjį verslą mūsų krašte. Šio verslo teikiamos paslaugos įneš daugiau gyvybės, skatins gyventojų judėjimą, aktyvumą, neabejotinai padidins norą leisti laiką mūsų miesto viešosiose erdvėse. Kviečiu visus rajono gyventojus ir miesto svečius palaikyti mūsų krašto smulkųjį verslą, naudotis jų teikiamomis paslaugomis, nes jis yra kuriantis ir išlaikantis darbo vietas bei naudingas visiems. Na, o po atidarymo, aš būsiu vienas pirmųjų klientų mūsų naujose laisvalaikio erdvėse“, – pažadėjo Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas.
 
Gegužės ir birželio mėnesiais Raseinių rajono savivaldybė skelbė viešųjų erdvių nuomos konkursą, kurį laimėjo du kandidatai, pretendavę į tris skirtingas viešąsias erdves. Šių erdvių nuomos sutartys pasirašytos 5 metams. Naujose laisvalaikio erdvėse numatyta gerinti gyventojų poilsio ir laisvalaikio sąlygas, vykdant prekybą maisto produktais, gaiviaisiais gėrimais, ledais ir kitomis poilsiui ir laisvalaikiui reikalingomis prekėmis bei teikiant kitas reikalingas paslaugas.
 
Papelkių k., Paliepių sen. (prie Sujainių tvenkinio) ir Nepriklausomybės gynėjų aikštės (Raseinių m.) viešosios erdvės konkursą laimėjo individualios veiklos savininkė – Aušra Balčiūnė, o Raseikos parke (Raseinių m.) esančios lauko terasos ir aikštelės konkursą laimėjo – IĮ „Šilirika“.
 
„Išvydusi, kad nuomojama tokia puiki viešoji erdvė, labai apsidžiaugiau, nes jau senai buvau nusižiūrėjusi šią puikią vietą lauko kavinei – Nepriklausomybės gynėjų aikštę ir ledų kioskeliui prie Sujainių tvenkinio“, – sako konkurso laimėtoja A. Balčiūnė.
 
Jau visai netrukus, rugpjūčio mėnesio pirmoje pusėje, planuojama atidaryti ledų, užkandžių, gėrimų ir kitų skanumynų kioskelį prie Sujainių tvenkinio. „Jei bus poreikis, užkandžiais galėsite pasigardžiuoti ne tik šiltomis ir saulėtomis dienomis, bet ir vėsesniu oru“, – teigia ledainės savininkė. Na, o Nepriklausomybės gynėjų aikštėje numatyta atidaryti lauko kavinukę, kurioje pirkėjams bus siūloma kava, arbata, gaivieji gėrimai, užkandžiai, ledai ir jei bus poreikis – savininkės gaminti desertai. Jei nebus didelių kliūčių, nuomininkė aikštėje kavinę planuoja atidaryti rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje.
 
IĮ „Šilirika“ savininkė Reda Tamulevičienė antrina kitai laimėtojai ir taip pat džiaugiasi pasinaudojusi puikia galimybe – Savivaldybės skelbtu konkursu – ir išsinuomojusi viešąją erdvę (lauko terasa ir aikštelė) Raseikos parke prie miesto tvenkinio.
 
„Išnuomotoje erdvėje numatyta statyti kavinukę, jos projektas jau suderintas su vyriausiuoju architektu, tad rudeniop numatoma statybų pradžia, o atidarymas – pagal situaciją, dar šį rudenį arba kitam sezonui“, – savo planais dalijasi R. Tamulevičienė. Kavinėje planuojama prekiauti kava, arbata, gaiviaisiais gėrimais, ledais ir užkandžiais.
 
Viešųjų erdvių nuomininkai tikisi, kad Raseinių rajono gyventojai ir miesto svečiai palaikys šias smulkias verslo idėjas, užsuks praleisti laisvalaikį vis gražėjančiose viešosiose erdvėse ir pasimėgaus jų teikiamomis paslaugomis.
 
A. Balčiūnė smulkiojo verslo teikiamų paslaugų sferoje dirba 15 metų, džiaugiasi Savivaldybės skelbtu konkursu, kuris suteikė galimybę plėsti smulkųjį verslą. Įsteigus stacionarias vietas paslaugoms teikti, tikrai pagerės gyventojų gyvenimo ir laisvalaikio sąlygos.
 
IĮ „Šilirika“ savo veiklą plėtoja dešimtmetį ir stebisi, kodėl tiek mažai pretendentų kandidatuoja į tokio tipo konkursus. Pasak jos, tai puiki galimybė steigti smulkųjį verslą, kurti ir išlaikyti darbo vietas, gyvinti mūsų kraštą.
 
Naujos nuomininkų teikiamos paslaugos ne tik suteiks miestui patrauklumo, bet ir skatins raseiniškius, miesto svečius bendrystei ir draugystei užsukant pasimėgauti gėrimais ar užkandžiais naujose laisvalaikio erdvėse, kurios palaipsniui yra kuriamos ir vystomos. Palaikydami smulkiuosius verslininkus gal ir jūs atrasite ar išvystysite savo verslo idėją?