Raseinių rajono vadovai lankėsi visose Savivaldybės įmonėse

0003_screenshot_20231219_113642_gallery_1702992056
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Praėjusią savaitę Raseinių rajono savivaldybės vadovai apsilankė visose Savivaldybės valdomose įmonėse: UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, UAB „Raseinių autobusų parkas“, UAB „Raseinių šilumos tinklai“ ir UAB „Raseinių vandenys“. Šių apsilankymų tikslas buvo susipažinti plačiau su įmonių administracijomis ir pakviesti jas susitikti reguliariai kiekvieną mėnesį, aptariant ne tik svarbiausius, bet ir tolimesnius strateginius klausimus.

Toks poreikis išryškėjo pasikeitus LR vietos savivaldos įstatymui, kuris nurodo, jog nuo šiol visos Savivaldybės valdomos įmonės yra tiesiogiai atskaitingos Savivaldybės merui, o ne administracijai, kaip buvo iki pasikeičiant įstatymui.
 
Vizitai buvo pradėti nuo įmonės UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“. Čia Savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemerai Jonas Vazgys ir Mingaudas Tamaliūnas bei administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas apžiūrėjo įmonės turimą techniką, domėjosi pasiruošimu žiemai, sprendimais, ką darytų, jeigu vienu metu iškristų daug daugiau sniego.
 
Taip pat vadovai domėjosi apie atliekų tvarkymo srautus rajone ir kaip nuo naujų metų planuojama organizuoti maisto atliekų tvarkymą. Kalbantis su įmonės vadovu Artūru Pareigiu, buvo prieita bendros išvados, jog norint tobulėti šiame procese, reikėtų tęsti aktyvesnį gyventojų švietimą ir informavimą apie atliekų rūšiavimo svarbą.
 

Antroji aplankyta įmonė buvo UAB „Raseinių autobusų parkas“. Joje apžiūrėtos techninės patalpos, įmonės valdomas transportas, plačiau susipažinta su teikiamomis paslaugomis. Susitikimo metu įmonės direktorius pristatė organizacijoje įvykusius pokyčius nuo 2018 m., kuomet šiai įmonei pradėjo vadovauti dabartinis direktorius Kęstutis Derliūnas. Pokalbio metu buvo prisimintas sudėtingiausias įmonei – Covido – laikotarpis ir aptartas klausimas dėl būtino technikos atnaujinimo artimiausiais metais.
 
Vėliau buvo lankytasi įmonėje UAB „Raseinių šilumos tinklai“, kur kartu su direktoriumi Modestu Globiu ir vyr. buhaltere Dalia Poškiene aptarta įmonės veikla, perspektyvos, naujovių diegimo galimybės ir artimiausi planai. Taip pat Savivaldybės vadovai domėjosi apie įmonės turimus generatorius ir galimybę tiekti šilumą gyventojams bent 24 val. nutrūkus elektros tiekimui mieste. Įmonės direktorius taip pat turėjo klausimų vadovams apie nuotolinį skaitiklių nuskaitymą, apie jų galiojimo ir tikrinimo laikus bei norimą įdiegti savitarnos apmokėjimo už šildymo sąskaitas sistemą.
 
Savaitės pabaigoje buvo aplankyta paskutinė Savivaldybės valdoma įmonė UAB „Raseinių vandenys“. Su jos vadovu Vaclovu Simonavičiumi kalbėta apie turimas vandenvietes rajone ir vandens kokybę jose. Taip pat domėtasi apie dangos atstatymą po atliktų įvairių vandentiekio remonto darbų ir kokios galimybės yra įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus tose rajono gyvenvietėse, kur iki šiol gyventojai naudojasi tik šulinių ir gręžinių vandeniu.
 
Apibendrinus visus įvykusius vizitus Raseinių rajono savivaldybės vadovai pasidžiaugė, jog visų aplankytų įmonių vadovai planuoja užbaigti finansinius įmonių metus teigiamai, o ateinantiems metams didinti ir darbuotojų atlyginimus, taip siekiant išlaikyti patyrusius ir pritraukti naujus specialistus.