Raseinių rajono savivaldybės delegacija lankėsi Raploje

Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Raseinių rajono savivaldybė palaiko draugiškus ryšius su užsienio miestais-partneriais. Ilga draugystė tęsiasi ir su Estijos Raplos apskritimi. Kovo 1-3 dienomis susipažinti su Estijos Raplos apskrities žemės ūkio ir kaimo plėtros pasiekimais, pasidalinti gerąja nevyriausybinių organizacijų patirtimi buvo nuvykę Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas Rimas Gunevičius, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Čėsnienė, vyriausieji specialistai Raimundas Petroševičius ir Loreta Sirvidienė.

Pakeliui į Raplą Savivaldybės delegacija apsilankė Kekavoje (Latvijos respublika), susitiko su Kekavos sporto agentūros direktore Dace Cirule. Agentūros darbuotojai pristatė naują Leader lėšomis įrengtą treniruoklių salę, papasakojo apie gyventojų įtraukimą į aktyvias veiklas, orientavimosi varžybas visai šeimai.
 
Raploje susitikime dalyvavusiems atstovams buvo perduoti Raseinių rajono vadovų linkėjimai. Apie žemės ūkį Estijoje pasakojo Ruve Schank, buvęs Žemės ūkio ministerijos vicekancleris,  apie bulvių auginimo pasiekimus kalbėjo Kalle Hamburg, Estijos ūkininkų centrinės sąjungos valdybos pirmininkas, kooperatyvo Talukartul valdybos narys. Estijos  Žemės ūkio naudmenos užima apie 23,1 % Estijos teritorijos, 1 ha žemės kainuoja 4000-6000 Eur, už nuomojamos žemės hektarą yra mokama apie 80 Eur. 2022 m. pieno supirkimo kainos Estijoje buvo apie 0,48 Eur už vieną litrą, šiuo metu yra sumažėjusios iki 0,38-0,40 Eur už 1 litrą. Susitikime dalyvavo ir Raplos Rotary klubo prezidentas Kalle Toomet, jis pasakojo apie organizacijos veiklą, nevyriausybinių organizacijų rėmimą, buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės.
 
Raseiniškiai lankėsi karvių fermoje, kurioje laikoma apie 1300 galvijų. Dideliame komplekse šiuo metu dirba 45 darbuotojai, 16 iš jų yra užsieniečiai, atvykę iš Bulgarijos ir Ukrainos. 
    
Apsilankymo mėsos perdirbimo įmonėje „Frank Kutter“ metu generalinė direktorė Mary Magi pasakojo apie kiaulių auginimą, gaminamą 100 rūšių produkciją, kuria prekiaujama Estijos rinkoje. Lankymosi įmonėje „Tohi Distillery“ metu susipažinome su džino gamybos procesais, organizuojama produktų degustacija su edukacijomis.
 
Raseiniškių delegaciją visą laiką lydėjo, Raplos apskrities administracijos vadybininkas, projektų koordinatorius Tavo Kikas ir ilgametis Raseinių rajono bičiulis Villem Uustalu.